www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce a Radeon spojují svůj výkon v testech pod DX12

GeForce a Radeon spojují svůj výkon v testech pod DX12
, , aktualita
Jednou z hlavních výhod nového API DirectX 12 má být možnost spojit výkon různých grafických karet, a to včetně konkurenčních Radeonů a GeForce nebo také integrované a samostatné grafiky. Nyní se můžeme podívat na příslušné testy.reklama
Microsoft přitom mluví o Multiadapter, čili schopnosti DirectX 12 využívat spojený výkon různých grafických čipů, a to bez ohledu na jejich architekturu (ta však musí podporovat DX12) či výkon. Dosud bylo přitom nemožné chtít spojit výkon dvou různých grafických karet od AMD a NVIDIE nebo integrované jádro Intel a samostatnou kartu AMD/NVIDIA. Pouze AMD nám dalo možnost spojit výkon integrovaného Radeonu v APU a samostatné karty s Radeonem, která byla tedy značně limitovaná a pro nejlepší výsledky vyžadovala spojení iGPU a karty s podobným výkonem.

Nyní server Anandtech provedl vlastní test Multiadapteru pod DirectX 12, a to s využitím speciální verze známé hry Ashes of the Singularity, která umožnila využít režim Explicit Multiadapter Unlinked. Poděkování tedy patří především vývojářům z Oxide Games, kteří takovou verzi hry připravili a umožnili tuto zajímavou funkci DirectX 12 využít. Konkrétně jde o zapojení dvou karet v režimu Alternate Frame Rendering (AFR), pro což byly využity moderní karty NVIDIA GeForce GTX 980 Ti a TITAN X a ze stáje AMD pak Radeon R9 Fury a Fury X.

Jak je vidět, nejlepšího výkonu bylo dosaženo s kombinací karet R9 Fury X a GTX 980 Ti, přičemž obrácená kombinace byla o něco pomalejší, takže jde o to, která karta na sebe vezme primární úlohu. Každopádně z testu je jasně patrné, že tato funkce funguje, a to velice dobře. Pochopitelně nebylo dosaženo 100% nárůstu výkonu, respektive 100% využití potenciálu spojených karet, ale to nikdo neočekává ani při zapojení do CrossFire či SLI. Výrazného nárůstu bylo dosaženo také na rozlišení Ultra HD a v článku (viz zdroj) naleznete i další výsledky včetně grafů s frametimes.

Dokonce je tu i test se staršími kartami, na němž se ukazuje, jak důležitá je volba primární karty. Však Radeon HD 7970 + GeForce GTX 680 dosáhl výrazného nárůstu framerate, zatímco obrácená kombinace přinesla pravý opak. Následující obrázek již nepochází z testu serveru Anandtech, ale ukazuje, že přínos může mít i zapojení integrovaného GPU v procesoru, které dosud muselo zůstat nevyužito. Nyní může svou troškou přispět k celkově vyšším FPS a díky tomu budou mít pro hráče, kteří využívají samostatné grafické karty, procesory s integrovanou grafikou konečně smysl.

Zdroj: Anandtech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře