www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GT 930 má přijít s Fermi, Kepler i Maxwell

GeForce GT 930 má přijít s Fermi, Kepler i Maxwell
, , aktualita
Jedna jediná karta pochopitelně nemůže přijít se třemi GPU různých generací, takže zbývá to, že přijde ve třech různých verzích. Pokud tedy skutečně přijde, což nebylo zaručeno, přičemž se mluví o prvním kvartálu příštího roku.reklama
O chystané kartě mluví dle WCCFTech čínské zdroje, dle nichž by nový low-end ve třech podobách karty GeForce GT 930 měl dorazit. Tomu bychom klidně mohli věřit, ale že přijde hned ve třech podobách s GPU generace Fermi, Kepler a Maxwell, to je již poněkud podivné, ale počkejme si na výsledek.

GeForce GT 930 by tedy měly dorazit víceméně ve stejném termínu jako další karta, jejíž nástup dosud nebyl potvrzen, tedy GeForce GTX 960 Ti, konkurence pro AMD Radeon R9 380X. Tento termín by ostatně nebyl ani podivný, neboť například taková GeForce GTX 730, již by GT 930 nahradila, přišla na trh čtyři měsíce před nástupem série GTX 900. Vzhledem k tomu, že další generace GeForce "Pascal" je ohlášena ještě na první polovinu příštího roku, šlo by o velice podobný odstup.

Takováto karta by měla být určena především pro HTPC spíše než pro hraní a nabídnou ne moc velký výkonnostní nárůst oproti integrovaným grafickým čipům. Ve skutečnosti by mohla být i pomalejší než třeba Iris Pro. Co se týče verzí, tak pokud mají čínské zdroje pravdu, setkáme se jednak karty NVIDIA GeForce GT 930 s GF108 (Fermi) vyráběným 40nm procesem. Toto GPU by nabídlo 96 CUDA jader a 128bitové rozhraní pro až 4 GB paměti DDR4 při ceně 60 USD.

GeForce GT 930 s GK208 (Kepler) by už bylo 28nm GPU s 384 CUDA jádry a 2 GB DDR3 nebo GDDR5 na 64bitovém rozhraní, takže cena by byla vyšší, a to 85 USD. A nejmodernější verze s GM108 (Maxwell) by nebyla o moc lepší se svým rovněž 28nm GPU s 384 CUDA jádry a stejným paměťovým subsystémem v případě DDR3, ovšem varianta GDDR5 nebyla zmíněna. Tato karta by přišla na 90 USD. Zajímavé také je, že TDP Fermi by bylo 50 W, zatímco Maxwell pouze 15 W, čemuž by odpovídala i potřeba chlazení.

A nakonec se objevily i fámy o kartě GeForce GT 940 s čipem GM206 "Maxwell", tedy stejným čipem, jaký má i GeForce GTX 960. Jasné je, ža na takové kartě by šlo o osekanou verzi.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek