www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1060 odhalena, přijde do dvou týdnů

GeForce GTX 1060 odhalena, přijde do dvou týdnů
, , aktualita
NVIDIA již brzy přinese na trh novou grafickou kartu GeForce GTX 1060, která již 19. července zaútočí na konkurenční Radeony RX 480. Přijde s cenou od 249 USD, za nichž chce nabídnout výkon srovnatelný s GeForce GTX 980.reklama
V kostce můžeme dne 19. července očekávat dostupnost grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1060 vybavené 6 GB paměti GDDR5 na 8 GHz a čipem GP106 se 1280 CUDA jádry na taktu 1,7 GHz. To vše za ceny začínající na 249 dolarech za základní verzi a dráže jako obvykle přijdou přetaktované karty s lepším chlazením, ale také Founder's Edition s cenou 299 USD. Nejde ještě o oficiální představení, ale screenshoty zveřejněné serverem Videocardz mluví zcela jasně.

Vedle toho existují i informace (zatím spíše fámy) o 3GB variantě této karty, o níž samotná NVIDIA mlčí. Takovéto karty mají přijít za ceny od 149 USD a pokud by to měla být pravda, mohli bychom bezpečně očekávat, že oproti plnohodnotné GTX 1060 by takové karty neměly jen poloviční paměť, ale také celkově nižší výkon, neboť 100dolarový rozdíl je v této kategorii příliš velký na to, aby šlo jen o 3 GB paměti.

GP106 nabídne krom 1280 CUDA jader také 80 texturovacích jednotek TMU, přičemž základní takt je 1506 MHz a turbo až 1708 MHz. Očekává se, že tato GPU bude možné víceméně snadno přetaktovat na více než 2 GHz. Čísla udávající hrubý výkon karty mluví o pixel fill rate 72,3 GPixel/s a texture fill rate 159,6 GTexel/s. Co se týče pamětí, z kapacity 6 GB vyplývá, že NVIDIA použije 192bitové rozhraní a to kombinované s efektivním taktem 8 GHz nabídne celkovou propustnost 192 GB/s.

GeForce GTX 1060 nabídne obvyklou pascalovskou výbavu obrazových rozhraní, čili tři Display Port 1.4, jeden HDMI 2.0b a jeden DVI. Její TDP je pouze 120 W, takže zapotřebí bude jen jeden 6pinový dodatečný napájecí konektor. Nepočítejme ale s SLI, které na těchto kartách není podporováno.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář