www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1060 se 3 GB RAM bude slabší

GeForce GTX 1060 se 3 GB RAM bude slabší
, , aktualita
Na web unikly specifikace grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1060, která přijde na trh ne se 6 GB, ale se 3 GB paměti. Oproti plnohodnotnému modelu se 6 GB nebude mít pouze poloviční kapacitu RAM, ale bude také celkově slabší.reklama
NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB bude tak dle všeho slabší sestřičkou 6GB verze, a to nejen z hlediska kapacity paměti. Již víme, že plnohodnotná GTX 1060 bude vybavena GPU Pascal GP106-400-A1 a nyní se ukázalo, že 3GB verze přijde nejspíše s GP106-300-A1, které bude osekané a neponese plných 10 jednotek SM, a tedy i 1280 CUDA jader. Namísto toho nabídne 9 SM, čili 1152 CUDA jader. Vedle toho se bude moci lišit i nastaveným taktem, ale ten se stejně bude u jednotlivých karet výrazně lišit, takže to už není tak důležité.

Jak na tom ale budou samotné paměti GDDR5 krom toho, že jich bude jen 3 GB? Rozdíl pochopitelně nemůže být moc velký, neboť není ani mezi použitými GPU. Zůstaneme tak u 192bitové sběrnice a přinejhorším bude mít referenční verze nižší takt pamětí, i když dle Benchlife.info to bude stejné, čili efektivních 8 GHz. Díky tomu všemu bude mít 3GB GTX 1060 i snížené TDP, a to ze 120 W na 100 W.

Vypadá to tak, že NVIDIA má dostatek nedokonale vyrobených GP106, aby z nich vytvořila samostatné SKU, ovšem otázka je, proč jde v obou případech o GeForce GTX 1060 a ne třeba už o 3GB GTX 1050. To je ale věc samotné NVIDIE, která bude chtít, aby 3GB verze karty zaútočila na Radeony RX 470 se 4 GB RAM. Ty se totiž budou prodávat za cenu od 149 dolarů a přesně takovou cenu si prý zvolila i NVIDIA.

Plná 6GB verze karty GeForce GTX 1060 bude k dispozici již brzy, a to od 19. července za doporučenou cenu od 249 USD (Founder's Edition za 299 USD). Nabídne 1280 CUDA jader a 80 TMU, výchozí takty 1506 až 1708 MHz s výhledem na přetaktování i přes 2 GHz a výkon 72,3 GPixel/s a 159,6 GTexel/s.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře