www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1070 v recenzích: až 2x výkonnější než GTX 970

GeForce GTX 1070 v recenzích: až 2x výkonnější než GTX 970
, , aktualita
Recenze NVIDIA GeForce GTX 1070 už jsou vystaveny na předních světových hardwarových stránkách a ukazují na to, že jde o velice efektivní a možná vůbec nejefektivnější GPU, co bylo kdy vyrobeno. Očekávat můžeme až dvojnásobný výkon GTX 970.reklama
Když si srovnáme NVIDIA GeForce GTX 1070 se starší generací, pak z ní jsou energeticky nejefektivnější GPU jako GTX 980, GTX 970 nebo AMD Radeon R9 Nano. Ty mají dle PC Perspective ve hrách jako Witcher 3 nebo Rise of the Tomb Raider (rozlišení 1440p) efektivitu kolem 0,3 FPS na watt, zatímco GTX 1070 dosahuje až 0,5 FPS/W.

GeForce GTX 1070 využívá GPU GP104-200 a to je na rozdíl od GP104-400 zbaveno celého jednoho celku GPC, jak ukazuje následující obrázek. Jde tak z hlediska CUDA jader, ROP a TMU o tříčtvrtinové GPU v porovnání s GTX 1080. NVIDIA si ho cení na 379 USD, což je o 50 více, než kolik stála GTX 970, jenomže oproti ní dokáže být až dvakrát rychlejší, takže jde stále o velice slušnou nabídku. A vzhledem k tomu, že GTX TITAN X a GTX 980 Ti přišly na trh s cenami 649 a 999 USD a nová GTX 1070 se jim v řadě her přinejmenším vyrovná, pak je život těchto karet v podstatě u konce. Majitelé je samozřejmě vyhazovat nemusí, ale asi nikdo nebude mít zájem o jejich koupi, pokud výrazně nezlevní.

Dá se tak říci, že GeForce GTX 1070 přišla jako náhrada GTX 970, která však dokáže poskytnout výkon jako TITAN X a GTX 980 Ti. Jde rozhodně o kartu vhodnou i pro VR headsety a rozhodně by byla škoda ji provozovat na monitoru s rozlišením Full HD. Připravit bychom si měli alespoň 1440p a leckteré hry, například i zbrusu nový Doom, zvládne i ve 4K stejně dobře jako GTX 980 Ti či TITAN X. Vždy tu je také možnost přetaktování a lze očekávat, že levnější nereferenční verze toho často využijí, takže dle toho můžeme očekávat ještě vyšší výkony. Rozhodně neplatí, že by GTX 1070 měla být vždy 2x výkonnější než její předchůdkyně, ale vždy je to rozdíl, který patří do zcela jiné kategorie.

Veliké rozdíly jsou v API DirectX 12, kde jsou rozdíly výrazně větší než pod staršími DirectX a nové GeForce se tak staré generaci ještě více vzdalují. Samotná společnost NVIDIA slibovala, že GPU Pascal si budou s DX12 rozumět lépe než Maxwell a my to nyní můžeme skutečně pozorovat na výsledcích.

Zde jsou odkazy na jednotlivé recenze:
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář