www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1080: konečně recenze

GeForce GTX 1080: konečně recenze
, , aktualita
Přední světové hardwarové servery přinesly ihned po konci NDA recenze grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1080. Jak se ukázalo, tato karta je rychlejší než kterákoliv jiná jednočipová grafika včetně TITAN X.reklama
V podobě dražší Founder's Edition by GeForce GTX 1080 měla vstoupit na trh 27. května, takže již příští týden v pátek s doporučenou cenou 699 USD. Později přijdou verze od jednotlivých AIB výrobců, které by měly stát o sto dolarů méně. Recenzenti ale už měli přibližně deset dní na to, aby si ji mohli pořádně vyzkoušet a přinést podrobné recenze, takže není divu, že ty už byly připraveny na konec informačního embarga.

Slovy recenzenta serveru Anandtech, v porovnání s GeForce GTX 980 Ti nám nová GTX 1080 nabídne v rozlišení Ultra HD o 30 procent výkonu navíc a oproti GTX 980 je to dokonce 70 procent, přičemž nová karta je jen o málo dražší a žravější v porovnání s GTX 980 a vedle GTX 980 Ti je zase o trošku levnější, ale výrazně energeticky úspornější.

Na výsledky testů se můžete podívat sami na těchto serverech:

Anandtech
PCPer
PCGamesHardware
HardOCP
KitGuru
Hexus
TechPowerUp
Guru3D
PCWorld
HotHardware
OverclockersClub
ArsTechnica
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře