www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce GTX 1080(Ti) má být ukázána příští týden na GTC

GeForce GTX 1080(Ti) má být ukázána příští týden na GTC
, , aktualita
Přímo na GPU Technology Conference 2016, která má odstartovat již příští týden v pondělí, tedy 4. dubna. Údaje ze Zauby naznačují, že půjde o plné jádro, a to spíše herní GP104 než hi-end GP100.reklama
V případě společnosti AMD máme celkem jasno. Ta si pro nejbližší období chystá grafické karty s čipy Polaris, které se ještě spokojí se starými paměťmi, přičemž Vega a HBM2 přijdou až cca po půl roce. AMD chce, aby se tyto karty na trhu prosadily díky svému výhodnému poměru výkonu a ceny (vedle toho mají mít i nízkou spotřebu), přičemž nemůžeme očekávat, že z hlediska výkonu zastíní aktuální generaci a především čipy Fiji s HBM1. To právě i kvůli tomu, že HBM2 ještě nejsou připraveny, stejně jako GDDR5X. Pak je ale otázka, jak do toho má zapadnout zpráva o plně vybaveném čipu GP104 či GP100 na nové grafické kartě, se kterou má na GTC 2016 přicestovat výkonný ředitel NVIDIE.

Dříve se také objevily fámy, že nové karty ponesou označení GeForce X80, X80 Ti a podobně, kde písmeno X bude ve skutečnosti římská desítka. To zrovna nepodpořily uniklé fotografie údajných krytů chladičů nových karet, na nichž jsou vidět označení GTX 1080 a GTX 1070, což naznačuje, že NVIDIA pokračuje v dosavadním způsobu označování. Ostatně desítka na začátku je vhodným startem pro novou generaci karet s 16nm procesem.

V databázi zasílaného zboží Zauba byly také spatřeny další Pascaly v pohybu. Ty jsou rozeznatelné díky označení 699 (stejné číslo má i přednáška Jen-Hsun Huanga na GTC) a dříve jsme mohli vidět záznamy jako tyto:
  • “699” Demo GPU “1G411”, Insurance Value: 38,119 INR
  • “699” Demo GPU “2H403” Insurance Value: 40,848 INR
  • “699” Demo GPU “1H400” Insurance Value: 44,902 INR
  • “699” Demo GPU “12914” Insurance Value: 78,000 INR

Nyní se ale objevily následující záznamy, u nichž si můžeme povšimnout daleko vyšší hodnoty zásilky, která ukazuje i na podstatně dražší a výkonnější GPU.

Můžeme si už jen počkat pár dní na to, co konkrétního tedy CEO NVIDIE na GTC 2016 vytáhne na svět. Však už je na čase, aby firma představila něco konkrétního, neboť konkurenční AMD už otevřeně mluví o Polarisech, i když pochopitelně také zdaleka neprozradila všechno.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik