www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeForce GTX 880 možná dorazí v polovině září

GeForce GTX 880 možná dorazí v polovině září
, , aktualita
Po živějším období na jaře, kdy jsme se zabývali především novými dvoučipovými kartami AMD a NVIDIA, přišla doba sucha. Již delší dobu se neobjevil na trhu nový zajímavý čip, ale to by se mohlo během jednoho měsíce změnit.reklama
V posledních dnech se totiž zpravodajské servery věnují především spekulacím, které se týkají očekávané grafické karty NVIDIA GeForce GTX 880, čili hi-endu nové generace. Ten by mohl po delší době přinést svěží vítr, ovšem nejspíše ne nárůst výkonu oproti starší generaci GeForce GTX 700.

Server Videocardz.com přišel s tím, že se nová GeForce GTX 880 chystá na polovinu září, čili sezónu návratu do školy. Nicméně zpráva udává také to, že půjde o tzv. paper launch, čili oficiální představení grafické karty se všemi podrobnostmi, ovšem reálné dostupnosti na trhu se zatím nedočkáme. Na ten mají prý dorazit několik týdnů po oficiálním představení.

Karta má být založena na GPU GM204-400, čili architektuře Maxwell, která je již delší dobu na trhu v podobě karet GeForce GTX 750. Na kartě by se měly ubytovat 4 GB paměti GDDR5 připojené k čipu pomocí 256bitového rozhraní, což by této architektuře mělo oproti Kepleru stačit. Výhodou pak bude jednodušší návrh i nižší výrobní cena, přičemž se očekává, že ta bude stanovena na 400 až 450 USD, zatímco výkon se má pohybovat mezi výkonem karet GeForce GTX 780 a 780 Ti.

Toto všechno jsou samozřejmě zatím jen spekulace, ale uvidíme už za několik týdnů, zda se potvrdí.

Zdroj: Videocardz.com
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře