www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 950 má přijít v srpnu, GTX 750 Ti zlevňuje

GeForce GTX 950 má přijít v srpnu, GTX 750 Ti zlevňuje
, , aktualita
Již na začátku tohoto měsíce se objevila zpráva, že NVIDIA připravuje kartu GeForce GTX 950 a pravděpodobně také GTX 950 Ti, které se tak zařadí pod dosud nejslabší model série GTX 900. A vedle toho i zlevňuje starší karty s GPU Maxwell.reklama
NVIDIA GeForce GTX 950 má dle dostupných informací přijít na trh 17. srpna a obsahovat bude GPU GM206 vybavené 768 CUDA jádry, dále 2 GB paměti GDDR5 a 128bitové rozhraní. Hlavním rozdílem oproti GTX 960 tak bude nejspíše jen snížený počet jader z jejích 1024 a dle toho samozřejmě i patřičně upravený počet jednotek TMU, a to 48, ale počet ROP prý zůstane stejný jako u GTX 960, tedy 32. Karty mají přijít do trhového segmentu pod 150 USD.

Dle serveru Hardware Battle má GTX 950 pracovat na základní frekvenci 1150 až 1250 MHz a turbo bude mezi 1350 a 1450 MHz, což je pouhý hrubý odhad založený nejspíše na specifikacích předchozích generací. Paměti pak mají být taktovány na 6600 až 6750 MHz, tedy ne 7010, jak je obvyklé u ostatních modelů rodiny GTX 900. Spotřeba pak má činit 90 W a napájení bude posíleno pomocí jednoho 8pinového konektoru. Mezi nabízenými obrazovými výstupy se objeví DisplayPort 1.2, HDMI 2.0, Dual Link DVI-I i DVI-D. Tyto specifikace se ale musí ještě potvrdit a otázka je, jak se bude lišit verze Ti a zda vůbec nějaká přijde. Však v případě GTX 750 a 750 Ti se čipy lišily celkem zásadně, a to počtem CUDA jader. Případná GTX 950 Ti by tedy mohla obsahovat 896 CUDA jader.

GeForce GTX 950 tak přijde na trh právě jako náhrada za modely GTX 750 a 750 Ti, čili první generaci čipů Maxwell (GM107). Není tedy divu, že se NVIDIA dle serveru KitGuru rozhodla snížit cenu GTX 750 Ti na trhu a to o cca 20 eur (550 Kč). To nejsou nijak obrovské částky, ale je třeba si uvědomit, že dnes se tyto karty prodávají za ceny od 3500 Kč, takže jde o téměř šestinovou slevu. NVIDIA tak bude moci lépe konkurovat Radeonům R7 360 a nové karty by se zase měly zaměřit na R7 370.
GTX 750 Ti


Nové NVIDIA GeForce GTX 950 by měly být poslední, které obohatí sérii GTX 900 "Maxwell", alespoň z hlediska použitého GPU. Na podzim prý NVIDIA možná také představí svou dvoučipovou kartu jako konkurenci pro chystanou AMD Radeon Fury X2, ale ta by měla využívat již některé ze známých GPU. Poté už se firma bude moci plně zaměřit na generaci Pascal, jež využije paměti HBM2 s kapacitou až 32 GB a propustností 1 TB/s.

Zdroj: WCCFtech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek