GeForce GTX 950 se 768 CUDA jádry je na cestě

GeForce GTX 950 se 768 CUDA jádry je na cestě
, , aktualita
Minulý měsíc se objevily informace o chystané grafické kartě GeForce GTX 950, která by mohla dorazit ještě ve verzi Ti. Nyní se již objevily první fotografie hotových modelů od společností Gigabyte a ZOTAC, které mají na trh přijít za několik dní.reklama
Nové karty GeForce GTX 950 by měly vstoupit na trh konkrétně tento čtvrtek, 20. srpna, a zamíří do segmentu s cenou pod 200 dolarů. V něm má AMD nový Radeon R7 370 a brzy do něj přibyde i Radeon R9 370X, přičemž jde o karty s cenami 149 USD a 179 USD. Karta NVIDIA GeForce GTX 950 se zařadí pod model GTX 960 jako nejslabší model své série a určena bude pro ty zákazníky, kteří chtějí rozhýbat hry při rozlišení 1080p se slušnou kvalitou.

NVIDIA GeForce GTX 950 budou založeny na čipu GM206 (GM206-250-A1) se šesti jednotkami SMM, které tak dohromady dají 768 CUDA jader, 48 texturovacích jednotek a zachová si 32 ROP. Očekávat můžeme pracovní frekvenci čipu 1089 MHz až 1266 MHz a využití 2 GB paměti GDDR5 na 128bitovém rozhraní, která nám dá díky 6,6GHz taktu propustnost 106,7 GB/s. TDP bude nejspíše 90 W (dodatečné napájení zajistí jeden 6pinový PCIe), což je o 30 W méně v porovnání s GTX 960 a o 10 W méně než u konkurenčního Radeonu R7 360. Mezi grafické výstupy bude patřit Dual Link DVI-I i DVI-D, HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2.

Společnost Gigabyte si připravuje přinejmenším dva modely, a to menší s jednoventilátorovým chladičem a větší s výkonnějším dvouventilátorovým, přičemž oba budou evidentně přetaktované. Stejné to bude i v případě společnosti ZOTAC, v jejímž případě známe i takty. Její GeForce GTX 950 AMP! nabídne základní takt 1203 MHz a turbo až 1403 MHz a paměti na 7 GHz, což je slušný nárůst, s nímž by taková karta mohla atakovat i výkon základní verze GTX 960.

GeForce GTX 950 bude jednou z posledních karet s čipy Maxwell, přičemž dorazit by mohla ještě zmíněná Ti a pak také výkonná dvoučipová karta jako odpověď na chystanou Fury X2 od AMD. Pak už se můžeme těšit na generaci Pascal s paměťmi HBM2, pokud tedy k nim bude mít NVIDIA včasný přístup, neboť prioritu bude mít díky spolupráci s Hynixem právě AMD.

Zdroj: VideoCardz

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře