www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 960 "overclockerův sen" přijde příští týden

GeForce GTX 960 "overclockerův sen" přijde příští týden
, , aktualita
Zbrusu nová karta NVIDIA GeForce GTX 960 byla díky uniklé prezentaci už konečně zbavena všech hlavních otazníků. Můžeme se tedy podívat na její už zaručené specifikace a také zjistit, že tato novinka bude uvedena na trh přesně za týden.reklama
Na její oficiální představení tedy budeme čekat ještě sedm dní do 22. ledna 2015, ale už nyní se můžeme podívat na část prezentace, která unikla na web a potvrdila nedávné spekulace o GTX 960.

GeForce GTX 960 tedy skutečně bude mít ve svém jádru GM206 celkem 1024 shaderů, což je ta horší z dosud uvažovaných možností. K tomu se čip bude skládat ještě ze 64 TMU jednotek a nejspíše 32 ROP. Základní takt karty je 1127 MHz, přičemž turbo je 1178 MHz, takže to nebude výkon příliš ovlivňovat. Paměťový systém se skládá ze 128bitového rozhraní a celkem 2 GB GDDR5 taktovaných na 1753 MHz (7012 MHz efektivně).

Paměti mají datovou propustnost 112 GB/s, což není mnoho, ale jak jistě víte, architektura Maxwell využívá bezztrátovou kompresi textur, díky níž dokáže využít paměťovou propustnost efektivněji. NVIDIA tak říká, že to je stejné, jako by paměti pracovaly na frekvenci 9,3 GHz.

Karta potřebuje k dodatečnému napájení pouze 6pinový konektor PCIe, neboť její TDP je pouze 120 W, což je znatelné zlepšení oproti takové GeForce GTX 660, oproti níž má mít navíc i více než o třetinu vyšší výkon. Celkově je tak dle NVIDIE nová GeForce GTX 960 v porovnání s GeForce GTX 660 dvakrát energeticky efektivnější.

A co se týče výstupů, v nabídce jsou dva dual-link DVI a po jednom HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2. Firma se také chlubí, že tato karta bude "overclockerův sen" a v jejich možnostech je zvýšení výkonu na cca dvojnásobek GTX 660. To ale uvidíme až za několik dní.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře