www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX TITAN P: 150 % výkonu GTX 1080 snad již v srpnu

GeForce GTX TITAN P: 150 % výkonu GTX 1080 snad již v srpnu
, , aktualita
Po nových čistě herních GeForce GTX 1080 a 1070 můžeme očekávat také nástup nového modelu TITAN, který je označován jako TITAN P. Nabídnout by měl o polovinu vyšší výkon než karta GTX 1080 a očekáván je v srpnu.reklama
NVIDIA má v současné době pilně pracovat na nových kartách GeForce a Quadro, které budou založeny na grafických jádrech GP100 a GP102. Nás může zajímat především nástupce starého TITANu, který má dostat označení TITAN P a slibuje pořádnou porci výkonu navíc. Pak ještě můžeme očekávat nástup nové GeForce GTX 1080 Ti, ale o té se zprávy zatím nezmiňují. Co se týče rozdílu mezi GP100 a GP102, ten by měl být pouze v tom, že první využívá rozhraní NVLink, a je tak určeno pro profesionální řešení spojující více GPU, zatímco GP102 spoléhá na PCI Express. Jinak jde z hlediska výkonu o stejně dobře vybavená GPU.

Když NVIDIA už u předchozí generace spojila nástup TITAN X s profesionální Quadro M6000, které byly založeny na stejném jádru GM200 a měly velice podobný design. Rozdíl byl ten, že Quadro potřebuje jediný 8pinový konektor PCIe a má TDP 225 W, zatímco TITAN X potřebuje 8 + 6 pinů a má 250W TDP. Lze tak očekávat, že něco podobného NVIDIA předvede i nyní.

TITAN P by také měla být první karta pro klasická PC, která využije paměti HBM2. Udává se kapacita 12 nebo 16 GB a zapotřebí bude vysoká propustnost, pokud má NVIDIA docílit opravdu o 50 % vyššího výkonu oproti GTX 1080, která je už sama oproti TITAN X o 25 - 30 % rychlejší. Výhodou HBM2 budou také nižší nároky na energii oproti GDDR5/GDDR5X, takže ušetřené watty budou moci putovat právě do GPU. Paměti HBM2 jsou v produkci již od ledna a NVIDIA je již použila na nejnovějších akcelerátorech Tesla. Byla také první, která využila paměti GDDR5X, zatímco AMD i na Polarisech stále využívá GDDR5. Nyní to vypadá, že bude také první, kdo využije na spotřebitelských kartách paměti HBM2. TITAN P sice budou drahé, ale to je samo o sobě nepasuje na profesionální řešení, maximálně tak na karty pro pracovní stanice.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik