www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce TITAN II má pracovat i s pasivním chlazením

GeForce TITAN II má pracovat i s pasivním chlazením
, , aktualita
Již několik měsíců se mluví o tom, že si NVIDIA chystá vedle mainstreamové GeForce GTX 960 také novou GTX TITAN. O té se mluví jako o TITAN II či TITAN X, což je celkem nepodstatné. Jak to ale bude s jejím chlazením?reklama
Nová generace výkonných GeForce GTX 970 a GTX 980 zaujala veřejnost také svou umírněnou spotřebou, která je klidovém režimu tak nízká, že někteří výrobci umožnili, aby karty vypnuly své ventilátory, a byly tak chlazeny pouze pasivně. Takové modely má v nabídce například Asus, MSI či Palit. NVIDIA však takovou funkci oficiálně nenabízí, ovšem nechce před ní strkat hlavu do písku jen proto, že s ní nepřišla sama. Firma tak plánuje standardizovat tuto funkci a poprvé ji nabídnout už u nových karet GeForce GTX TITAN II či TITAN X.

Tato karta přitom již měla v podobě vzorků kolovat po světě již v listopadu, kdy se objevily i první informace o GeForce GTX 960. Její vypuštění ale můžeme očekávat každým dnem, protože se na internet dostaly už její fotografie, podrobnější specifikace i první benchmarky, což se o novém TITANu říci nedá.

AIC (Add-in-Board) partneři firmy NVIDIA však u rodiny karet TITAN doposud neměli možnost vyrábět vlastní upravené verze, na čemž se asi nic nemění. Možná i proto se NVIDIA rozhodla, že funkci pasivního chlazení zařadí do možností karet sama. A na rozdíl od výrobců karet, kteří využívají speciální kontroler snímající teplotu čipu, dle níž i aktuální zátěže se pak ventilátory případně zastaví, NVIDIA chce k tomuto řízení využít pouze upravené ovladače. Ty umožní, aby si uživatel vybral, zda se mají ventilátory karty v nízké zátěži vypnout, nebo pouze zpomalit na minimum.

Půjde tedy o softwarové úpravy, díky nimž bychom mohli od výrobců karet získat možnost si s křivkami pro nastavení rychlosti ventilátorů dále pohrát a nastavit si třeba libovolnou prahovou hodnotu teploty pro přechod do režimu pasivního chlazení.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek