Gelid SpeedTouch 6: ovládání ventilátorů dotykově

Gelid SpeedTouch 6: ovládání ventilátorů dotykově
, , aktualita
Gelid Solutions tedy se svým novým regulátorem ventilátorů sází na dotykové ovládání, čili SpeedTouch 6 nám nabídne především velký displej. Připojit na něj budeme moci až šest ventilátorů, pro něž je připraveno nezávislé nastavení otáček.reklama
Gelid Solutions SpeedTouch 6 je tedy zařízení určené do 5,25" pozice v PC. Přes jeho přední panel se rozprostírá velký monochromatický dotykový displej a vzadu jsou pak připraveny třípinové konektory pro celkem šest ventilátorů. Je tedy jasné, že jejich otáčky budou řízeny změnamy napájecího napětí a ne pomocí PWM. Každý ventilátorový kanál má pak u sebe také teplotní čidlo, díky němuž bude panel schopný řídit svoje otáčky.

Výrobce také mluví o možné zátěži 30 W na kanál, což je samozřejmě naprosto zbytečné, pokud tedy na jeden konektor nenapojíme deset ventilátorů. Co se týče dodávaného napětí, pak v automatickém režimu se bude pohybovat mezi 6,5 V a 12 V a v manuálním režimu pak můžeme jít až na 5 V.

Displej je u tohoto panelu kapacitní a má rozměry 113 x 26 mm. Vypadá to pak, že dotyková tlačítka jsou zvýrazněna kroužky, jako například A a M pro automatický a manuální režim nebo v pravé části volba ventilátorů a stupnice pro nastavení hodnot. Tlačítko se zámkem také ukazuje na to, že displej budeme moci uzamknout, aby se nám v nastavení někdo neznalý, zvědavý a nenechavý nešťoural.

Ke SpeedTouch 6 samozřejmě dostaneme také veškeré nezbytné kabely, a to za celkovou cenu 29 euro.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik