www.svethardware.cz
>
>
>
>

Getty Images poskytne 360° fotky pro Oculus Rift

Getty Images poskytne 360° fotky pro Oculus Rift
, , aktualita
Oculus Rift se spojí se společností Getty Images, která bude dodávat 360° fotografie pro VR headset. Těšit se můžeme na fotografie z kulturních a sportovních akcí, které jsou v 360° foceny již od roku 2012.reklama
Getty Images je americká fotobanka, která má již 20letou tradici. Že se nejedná pouze o klasickou nemoderní fotobanku, dokazuje, že již od roku 2012 shromažďují fotky, které byly pořízeny v 360° záběru. Zajímavé využití pro ně přišlo až dnes.

Getty Images totiž oznámilo spolupráci s Oculusem Rift, VR headsetem. To znamená, že díky těmto fotografiím se můžete dostat skutečně do fotek a přitom uvidíte vše okolo sebe.

Dnes se v Oculus Store objevila aplikace Oculus 360 Photos, která nabídne exkluzivní galerii fotek. Nejedná se ale jen o pouhou galerii fotek od roku 2012, ale nové budou neustále přibývat z převážně zajímavých sportovních a kulturních akcí nebo z exotických míst. Také se dočkáme fotografií z extrémních sportů - jak by vypadal 360° při seskoku s padákem? Možná se dočkáme i toho.

Ale tímto ještě aplikace nekončí, fotografie jsou ve vysokém rozlišení, takže existuje možnost zoomu, nebo existují i časosběrné záběry, které vás provedou například sportovní akcí. Je pěkné vidět, že se pro VR headsety množí aplikace, jež zpřístupňují různorodý obsah, jež bude k dispozici již u představení, které v případě Uculusu Rift bude v Q1 2016.

Zdroj: thenextweb.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek