www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Giada i200: tenké mini PC s Core i7

Giada i200: tenké mini PC s Core i7
, , aktualita
Pod značkou Giada přichází na trh nové tenké mini PC s prostým označením i200, které může posloužit jako tenký klient, průmyslové PC nebo jako základ různých digitálních kiosků. Můžeme pro ně ale najít i uplatnění v domácnosti.reklama
Giada i200 tak není počítač, který má zaujmout svou elegancí, ale spíše rozměry nebo také výbavou. Však může nést i procesory Intel řady Core i7, a to v těle s rozměry 13 x 13 x 2,5 cm. Navržen je tak, aby mohl pracovat nepřetržitě, takže je zvláště vhodný pro průmysl a případně si z něj budeme moci udělat malý domácí server.

Výrobce předpokládá, že tento počítač může být nasazen v místech, kde bude těžko dosažitelný, a tak do jeho výbavy přidal hardwarové a softwarové funkce JAHC, které se mají postarat o opětovné spuštění v případě selhání napájení. Jde o automatické zapnutí počítače po obnovení dodávek energie, automatické zapnutí po selhání systému, plánované zapnutí či vypnutí a také dostaneme možnost systém zapnout či vypnout pomocí dálkového IR ovladače.

Giada i200 dále podporuje procesory Intel Core 4. generace, a to nízkospotřebové modely U do TDP 15 W. Do toho se vejdou i modely s HD Graphics 4400 s podporou rozlišení 4K. Uvnitř je připraven slot pro mSATA SSD a také jeden slot pro 1600MHz DDR3 SO-DIMM s kapacitou do 8 GB.

Mezi rozhraní patří čtyři USB 3.0, DisplayPort i HDMI, gigabitový Ethernet, dva anténní konektory pro Wi-Fi či 3G, jeden sériový COM a také konekor pro headset. Vepředu máme také potřebný IR port, který můžeme vyvést také ven.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře