www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Giada uvádí mini PC s Haswell a GeForce

Giada uvádí mini PC s Haswell a GeForce
, , aktualita
Společnost Giada rozšiřuje nabídku dostupných modelů miniaturních osobních počítačů o dvě PC s označením D2308V a D2308U. Obě nabídnou kombinaci procesoru Intel Haswell a GPU GeForce, a to i Maxwell.reklama
Nová PC Giada D2308V a D2308U tedy patří mezi SFF PC (Small Form Factor PC), s nimiž má tato společnost již bohaté zkušenosti. Obě mají stejné rozměry, a to 230 x 54,5 x 173,5 mm, takže využívají stejnou černou skříňku se zakulacenými rohy. Nebýt jich, pak by rozměry byly jistě ještě menší, ale ani tak by se tyto novinky svou velikostí nemohly rovnat počítačům jako Intel NUC nebo Gigabyte BRIX.

Model Giada D2308V je založen na procesoru Intel Core i5-4200U se dvěma 1,6 - 2,6GHz jádry, 3 MB L3 cache a spotřebou 15 W. Dále je vybaven GPU NVIDIA GeForce GTX 650 s 1 GB GDDR5. Model Giada D2308U pak má pod kapotou výkonnější Core i7-4500U s rovněž dvěma jádry, ale na 1,8 až 3 GHz a 4 MB L3 cache, zatímco spotřeba zůstala stejná. Navíc má ve výbavě také moderní GeForce GTX 750 GPU, což už není Kepler, ale Maxwell vybavený 2 GB vlastní paměti GDDR5.

Nabízené počítače se pak liší ještě v objemu paměti, a to jak RAM, tak disku. První z nich nabídne jeden 4GB modul SO-DIMM DDR3L-1600, zatímco druhý má tyto moduly dva. Stejné to je v případě pevného disku, který má v prvním případě 500 GB a v druhém pak dvojnásobnou kapacitu. Stejná je však nabídka rozhraní, mezi něž patří přední a zadní audio porty, gigabitový Ethernet, neupřesněný typ rozhraní Wi-Fi a Bluetooth, dále jeden DVI-I, dva HDMI, přední USB 3.0, dva zadní USB 3.0 plus dva USB 2.0. Krom toho tu máme také čtečku karet 4 v 1 (SD/MMC/MS/MS PRO) a napájecí jack pro 19 V / 4,7 A. Pokud budeme chtít, můžeme si dokoupit i infračervený dálkový ovladač, pro nějž jsou PC také připravena.

Co se týče cen, pak slabší PC nás přijde asi na 12 700 Kč a silnější pak na cca 16 100 Kč. Otázkou je ale dostupnost.

Zdroj: hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře