Gigabyte a EKWB uvádí desky s X99 a Z170 a vodním blokem

Gigabyte a EKWB uvádí desky s X99 a Z170 a vodním blokem
, , aktualita
Společnost Gigabyte se rozhodla ve spolupráci se známým výrobcem vodních chladičů EKWB představit limitovanou edici základních desek s čipovými sadami Intel X99 a Z170. Těšit se tak můžeme především na kvalitní chlazení.reklama
Společnost EKWB (EK Water Blocks) je v současné době jedním z nejznámějších výrobců vodních chladičů, do čehož spadají především vodní bloky. Ty hrají hlavní roli v případě nových základních desek Gigabyte Z170X-GAMING 7-EK a X99-ULTRA GAMING-EK, celá akce se týká evropských trhů a začíná právě dnes.

Samotné základní desky jsou identické s tím, co si koupíme pod označením Gigabyte X99-Ultra Gaming a Z170X-Gaming 7 a jediný rozdíl je tak v tom, že v balení najdeme jeden měděný a poniklovaný vodní blok se značkou G1 vyrytou na průhledném krytu. Deska se Z170 má v balení blok EK-FB GA-Z170X Monoblock a v případě desky s čipsetem X99 jde o vodní blok EK-Supremacy EVO X99.

V případě vodního bloku pro desku Z170X-Gaming 7 je tu ještě ta výhoda, že krom procesoru pokrývá také MOSFETy, což vodní blok pro desku s X99 nezvládne a slouží pouze procesoru. Jde tak o univerzální blok, jenž se od sériově vyráběných liší pouze tím, že má také logo G1 na svém krytu.

Gigabyte se také chlubí, že obě základní desky jsou vybaveny dvěma konektory u procesorového socketu, což obvykle slouží pro napájení ventilátorů a vodní pumpy. Jenomže takovou věc využijeme spíše v případě využití bezúdržbových vodních chladičů, zatímco tyto vodní bloky jsou určeny pro zařazení do tzv. otevřeného systému vodního chlazení. To znamená takového, který si sestavíme sami, a jako takový jej můžeme v případě potřeby demontovat a třeba do okruhu přidat další prvky. V takovém případě nám ale další konektor u procesorového socketu moc neposlouží.

Výrobce nakonec upozorňuje, že jde o limitované edice, takže nabídka platí jen do vyprodání předem vyrobených zásob.

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek