www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte AIRE M93: myš s technologií ICE

Gigabyte AIRE M93: myš s technologií ICE
, , aktualita
Gigabyte si tentokráte nepřipravil novou desku, ale počítačovou myš AIRE M93 ICE s bezdrátovým rozhraním a jistou ICE Technology. Co se pod ní přesně skrývá, na to se podíváme v této aktualitě.reklama
Nová myš od Gigabytu dostala celkové označení AIRE M93 ICE Rechargeable Mouse for Anywhere, čili j zřejmé, že jde především o model pro cestovatele. Gigabyte ICE Technology pak má sloužit k tomu, aby její senzor zvládl práci na téměř jakémkoliv povrchu, a to včetně skla, leštěného kamene nebo jiných lesklých materiálech.

Technologie ICE v myši AIRE M93 ICE využívá laserový senzor, jenž má být schopen rozeznat i mikroskopické nerovnosti, jako jsou třeba škrábance na skle. Toto však není žádná novinka, neboť něco podobného už před mnoha lety slibovaly jiné firmy, a to především Logitech a Microsoft.

Tato myš pro své napájení využívá dobíjecí baterii, jejíž kapacitu si můžeme doplnit pomocí běžného portu micro USB. Tato baterie je typu NiMH a má kapacitu 2100 mAh, která má vydržet zhruba tři měsíce a jde o běžný typ AA. Čili když se nám vybije, můžeme namísto ní použít i alkalické články. Dále tu máme kromě hlavních tlačítek čtyřsměrné kolečko, které tak můžeme využít pro rolování do stran, nechybí ani programovatelná boční tlačítka a také vrchní pro nastavení hodnoty dpi (1200 nebo 2000 dpi). Druhé tlačítko pod kolečkem slouží funkci Free-Scrolling, jež má zajistit rychlé rolování stránkami. Z popisu myši není jasné, jakým způsobem to má fungovat, čili zda mechanicky uvolněním kolečka jako u myší Logitech, nebo nějak jinak.

Rozměry myši jsou 113 x 71 x 42 mm a hmotnost 90 gramů bez baterie a přijímače. Dosah bezdrátového rozhraní (rádiové na 2,4 GHz) je jako obvykle 10 metrů. Cena a dostupnost nebyla ve zprávě ohlášena.

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek