www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte BRIX Gaming DIY: dodělej si sám

Gigabyte BRIX Gaming DIY: dodělej si sám
, , aktualita
Společnost Gigabyte přináší na trh nový miniaturní počítač BRIX Gaming, který dostal označení DIY, čili Do It Yourself. Je tedy jasné, že jde o nehotový počítač, přičemž Gigabyte si zde jen vybral jiný název pro barebone.reklama
Gigabyte BRIX Gaming DIY PC Kit je tedy svým stylem klasický barebone, čili počítač dodávaný bez modulů operační paměti a také bez úložného zařízení. Jinak jde ale o rovněž klasického zástupce své řady počítačů BRIX, které mají blízko modelům Intel NUC.

Jedná se ale pochopitelně o jeden z vyšších modelů, neboť má v nabídce výkonný procesor a samostatný grafický čip, k čemuž potřebuje také prostor pro výkonnější chlazení než počítače vybavené pouze nízkospotřebovým procesorem. Na výběr budeme mít mezi dvěma verzemi, které využijí procesor Intel Core i5 4200H nebo zatím nejmenovaný Core i7, s nímž bude příslušný model k dispozici od srpna. Obě verze by pak měly nabídnout grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 760 založenou na architektuře Kepler.

Co se týče hardwaru, který je nutný ke zprovoznění počítače, pak tu máme tedy RAM a HDD nebo SSD. Pro paměti DDR3L jsou připraveny dva sloty SO-DIMM a pak tu je jednak slot pro kartu mSATA, čili pro SSD, a vedle ní pak jedna pozice pro 2,5" SATA zařízení. Můžeme si tak nakombinovat rychlé SSD pro systém a často používaná data a pak zapojit objemný pevný disk pro ostatní data.

BRIX Gaming' DIY PC Kit nabídne celkem čtyři porty USB 3.0, dva vepředu a dva vzadu, dále jeden přední konektor pro headset a vzadu má ještě RJ-45 gigabitového Ethernetu, dva mini HDMI, jeden rovněž malý DisplayPort, otvor pro zámek Kensington a napájecí konektor. Uvnitř se ještě nachází modul s IEEE 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Součástí balení je rámeček pro montáž pomocí systému VESA, takže si můžete svůj BRIX přimontovat třeba na zadní stranu monitoru.

Menší otázkou je, jak výkonný adaptér bude dodávaný k tomuto počítači. Prozatím nejbližší model, který má Gigabyte v nabídce (GB-BXA8G-8890) je vybaven APU A8-5557M a kartou AMD Radeon R9 M275X, přičemž ten má v balení 135W adaptér. Od nového modelu tak můžeme očekávat něco podobného.

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře