Gigabyte Designare: nová řada základních desek s X99 a Z170

Gigabyte Designare: nová řada základních desek s X99 a Z170
, , aktualita
Pro aktuální procesory Intel Skylake a Broadwell-E si Gigabyte připravil zbrusu novou řadu desek Designare Motherboards. Ty slibují jednak osobitý design, ale vedle toho také velice slušnou výbavu.reklama
Dle tiskové zprávy společnosti Gigabyte patří do řady Designare Motherboards dva nové kusy, a to GIGABYTE X99-Designare EX a Z170X-Designare. Výrobce s nimi cílí především na "tvůrce obsahu", čili profesionály s potřebou výkonu a moderních rozhraní. Desky pochopitelně podporují paměti DDR4 a také nabízí USB 3.1 na konektoru USB typu C, ale vedle toho mají prý lépe pracovat s SSD Intel série 750 s podporou NVMe. Gigabyte má zde na mysli podporu 2,5" verzí těchto výkonných SSD, které budeme moci bez problémů zapojit (jedná se o rozhraní SFF-8643).

Na první pohled nás také zaujme RGB podsvícení s LED posázenými na různých místech bílého opláštění desek, které slouží pochopitelně jen pro efekt. Z hlediska výbavy je zajímavější dvojice intelovských LAN nebo podpora tří karet v CrossFire či SLI na základní desce X99-Designare EX. Ta je také vybavena osmi sloty DIMM s podporou XMP, takže takové moduly G.Skill F4-3600C15Q2-64GTZKB lze díky tomu provozovat na taktu 3600 MHz.

GIGABYTE Z170X-Designare se zase chlubí funkcí Power Delivery 2.0, která dokáže přes konektor USB C zásobit připojené zařízení až 100 W energie. I tato deska má dvě intelovské LAN, a to s podporou cFosSpeed, což je opět jeden z dostupných softwarů pro prioritizaci provozu na síti.

Obě desky nabízí plnou kompatibilitu s NVMe, což je ale dnes již naprostá samozřejmost, ale port U.2 v základní výbavě už taková samozřejmost není. Vedle toho můžeme z použít redukci, abychom na klasický M.2 také mohli napojit SSD s rozhraním U.2. Z170X-Designare tak umožn zapojit až tři Intel 750 Series NVMe SSD, které lze nakonfigurovat do pole RAID 0, a dosáhnout propustnosti 3,6 GB/s při sekvenčním čtení.

PCB těchto desek je modré, což se dnes již moc nenosí ani u Gigabyte. Firma tím chtěl oslavit své 30leté výročí. Vedle RGB LED již integrovaných na deskách tu máme také headery pro připojení LED pásků a aplikaci Ambient LED pro jejich ovládání. Více se o deskách X99-Designare EXZ170X-Designare dozvíte na webu výrobce.

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek