www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte EL-20: internetové brány se 14nm Braswell

Gigabyte EL-20: internetové brány se 14nm Braswell
, , aktualita
Společnost Gigabyte vyšle na trh vylepšené modely minipočítačů, které mohou být využity jako brány pro Internet věcí nebo vytvoření různých informačních systémů (Digital Signage). Využijí se zde 14nm procesory Intel.reklama
Gigabyte EL-20 jsou malé počítače průmyslového typu, které mají za úkol sloužit jako IoT Gateway nebo základ systémů Digital Signage, což může být například obrazovka ukazující na letišti přílety a odlety. Své využití ale mohou najít také v domácnostech, stačí vědět, na co a jak je použít.

Nové systémy přichází umístěny v hliníkových krabičkách, které zajistí také chlazení, neboť procesor bude chlazen pasivně, a to pravděpodobně s využitím vrchního žebrovaného krytu. Vybrat si přitom můžeme mezi dvěma procesorovými modely, a to Intel Pentium N3710 a Celeron N3060. Oba vycházejí ze 14nm architektury Airmont, ovšem Pentium má 4 jádra na 1,6 až 2,56 GHz, SDP 4 W a je součástí modelu EL-20-3700-32GB s 32 GB paměti eMMC. Celeron má pouze dvě jádra na 1,6 až 2,48 GHz, SDP také 4 W a přichází ve dvou modelech: EL-20-3050-32GBEL-20-3050-8GB, které se liší kapacitou paměti eMMC.

Ostatnní výbava těchto systémů je stejná. Jde částečně o barebone, neboť jsou tu pouze připraveny dva sloty SO-DIMM pro až 16 GB paměti DDR3L na 1600 MHz. Pak je tu již osazen jeden slot mini PCIe, a to modulem s Intel Wi-Fi 802.11b/g/n/ac & Bluetooth 4.0 a vedle něj tu máme další malý slot připravený pro 3G modul nebo mSATA SSD. Kapacitu paměti pak můžeme rozšířit ještě pomocí slotu Micro SD.

Na počítači najdeme ještě napájecí konektor, dva HDMI (plus konektor eDP na desce), dvě gigabitové LAN, čtyři USB 3.0, konektor pro headset a tři konektory pro externí Wi-Fi antény. Celkové rozměry zařízení jsou 141 x 108 x 27 mm a oficiálně jsou podporovány systémy Windows 7 / 8.1 / 10 a Android 5.1.

K dispozici by měly být i samostatné základní desky, jejichž popis včetně všech specifikací najdete na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek