www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte G190-H44: 1U server pro čtyři karty a GRID 2.0

Gigabyte G190-H44: 1U server pro čtyři karty a GRID 2.0
, , aktualita
Tchaj-wanský Gigabyte se pochlubil svým nejnovějším serverem formátu 1U, a to modelem G190-H44. Prodávat se bude jako barebone, který může nést dva Xeony a až čtyři výkonné grafické karty.reklama
Gigabyte G190-H44 je tedy potenciálně výkonný 1U server, jehož konečné schopnosti ale budou záviset na tom, jakým hardwarem jej vybavíme. Nést může jeden či dva procesory Intel Xeon E5-2600 V3 napojené na čipovou sadu Inte C612 a až 16 slotů DDR4 DIMM. Dále do něj můžeme vměstnat až čtyři grafické karty a že jde o certifikované řešení pro NVIDIA GRID 2.0, měly by to být třeba nové NVIDIA Tesla M60 či M40. Ovšem nikdo nám nebrání dovnitř dát i jiné karty třeba od AMD nebo akcelerátory Intel Xeon Phi.

Úložný prostor zajistí dvě 2,5" šachty pro disky či SSD s podporou Hot-swap, vedle nichž tu jsou také dvě fixní 1,8" HDD/SSD pozice a čtyři příslušné porty SATA 6 Gb/s s podporou RAID 0/1/5/10. Intel I350-AM2 bude obsluhovat gigabitové ethernetové porty v počtu dvou a pak tu je jedna 10/100/1000 management LAN. Na desce je dále integrován 2D video adaptér Aspeed AST2400 jako základní řešení s podporou rozlišení maximálně 1920 x 1200 při 60 Hz. Potřebné napájení pak zajistí hlavní a redundantní zdroj, oba s výkonem 2000 W a certifikací 80 Plus Platinum, čili velice vysokou účinností. Jeden zdroj zvládne všechny možné konfigurace čtyř grafických karet, tedy až na TITAN Z, na něž je třeba celkem 2286 W, takže v takovém případě druhý zdroj už není redundantní a musí hlavnímu vypomoci.

Nejvíce místa tedy v tomto serveru zaberou grafické karty, v jejichž případě žádné prostorové omezení neexistuje. Vedle toho tu jsou ještě dvě pozice pro nízkoprofilové karty, pro něž si zákazník může objednat potřebný adaptér (čili riser card). G190-H44 se také postará o potřebné chlazení svého hardwaru, a to pomocí různě umístěných ventilátorů, které budou prohánět vzduch skrz celé ploché tělo serveru, jak je ostatně obvyklé. Gigabyte také udává, že na desce použil kvalitní součástky jako IR PowIRstage MOSFETy u napájení procesorů a kondenzátory OS-CON.

Server podporuje Windows Server 2008 R2 (x64), Windows Server 2012 (x64), Windows Server 2012 R2 (x64), různé linuxové distribuce a samozřejmě i VMWare.

Zdroj: Hexus.net

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře