Gigabyte G1.Gaming Z97 pro nová CPU Intel vyfocena

Gigabyte G1.Gaming Z97 pro nová CPU Intel vyfocena
, , aktualita
Už to nebude dlouho trvat a na trh zavítají inovované procesory Intel Core, které jsou známé pod označením Haswell Refresh. Právě pro ně i nadcházející Broadwell je určena i základní deska G1.Gaming Z97 od Gigabyte.reklama
Gigabyte G1.Gaming Z97 by se tedy měla stát jedním z hlavních herních modelů v nabídce této firmy a spadat bude do série G1.Killer. Nepůjde ale o to nejlepší z herní nabídky firmy Gigabyte. Nová G1.Gaming Z97 se s cenou mezi 150 a 200 dolary zařadí do střední třídy desek vybavených novou čipovou sadou Intel Z97 Express.

Nyní se již objevily první nepříliš kvalitní fotografie nové desky, na něž se můžeme podívat. Deska nám nabídne očekávanou výbavu a vlastnosti. Energii si bude ze zdroje brát pomocí 24pinového konektoru ATX a osmipinového EPS a procesor bude zásobit osmifázovým VRM napájením. Samozřejmostí je také čtveřice slotu pro paměti DDR3 DIMM s kapacitou až 64 GB.

Dále tu máme dva sloty PCI Express 3.0 x16, které si v případě zapojení dvou grafických karet rozdělí PCIe linky napolovic, tedy x8 a x8 a pak tu máme po třech PCI Express 2.0 x1 a dvou PCI.

Na zadním panelu se nachází jeden kombinovaný PS/2 pro klávesnici, nebo myš, pozlacené konektory DisplayPort, HDMI, S/PDIF a USB 2.0, který má posílené napájení. Vedle toho jsou další čtyři USB 3.0 plus dva USB 2.0, Ethernetový RJ-45, optický S/PDIF a další pozlacené 3,5mm audio konektory.

Deska také nabídne celkem šest portů SATA 6 Gbps a nejspíše také jeden slot pro karty M.2, přičemž o audio se postará 7.1 kanálový čip Creative Sound Core 3D se 115 dBA DA převodníkem a vyměnitelnými operačními zesilovači. Ethernet si zase vezme na starost Broadcom Killer E2100 PCIe NIC.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře