Gigabyte G1.Sniper B6: herní deska pro nenáročné

Gigabyte G1.Sniper B6: herní deska pro nenáročné
, , aktualita
Společnost Gigabyte se v poslední době snaží na poli herních základních desek útočit především cenou. V souladu s tím přichází na trh nová základní deska G1.Sniper B6 se socketem LGA 1150.reklama
Asi bychom nepředpokládali, že se na trhu ještě objeví zbrusu nová základní deska, která bude postavena na starší generaci čipových sad Intel, mezi něž patří použitý Intel B85 Express. Určena je pro ty uživatele, kteří neplánují přechod na novou generaci procesorů Broadwell, tedy alespoň ne s využitím své stávající desky a také nebudou chtít svůj procesor přetaktovat. To jsou na jednu stranu podstatné nevýhody, ovšem otázkou je, jak pro koho. Však dnes leckomu stále stačí procesory Sandy Bridge nebo i starší, tak proč by měl každý chtít hned opustit svůj Haswell pro nový Broadwell.

Základní deska Gigabyte G1.Sniper B6 je tedy určena pouze pro Haswell, potažmo Haswell Refresh včetně Devil's Canyon. Vybavena je osmifázovým napájením procesoru, čtyřmi sloty DIMM a dvěma PCI Express x16. První z nich je tedy typu 3.0 a vybavený 16 linkami, zatímco druhý je připojen na čipovou sadu, a jde tedy pouze o 2.0 se čtyřmi linkami. Dále tu máme ještě dva PCI Express 2.0 x1 a dva klasické PCI. Podporu NVIDIA SLI zde nehledejme.

Na desce nechybí slot M.2 s propustností 10 Gbps pro moderní SSD, dále tu máme dva SATA 3 Gbps a čtyři SATA 6 Gbps. Gigabyte nezapomněl na audio AMP-Up, jehož přítomnost na této desce je dokladem, že stíněný audio kodek se 115dB SNR (zde bezpochyby Realtek ALC1150) a vyměnitelný sluchátkový zesilovač už není nic, čím by se herní desky mohly chlubit, když takovou výbavu má i takovýto low-end. Nakonec můžeme zmínit ethernet od Intelu a stanovenou cenu 120 USD, čili něco pod 2600 Kč.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik