Gigabyte G1.Sniper B7: Skylake s osvícením

Gigabyte G1.Sniper B7: Skylake s osvícením
, , aktualita
Společnost Gigabyte vysílá na trh další herní model základní desky pro Skylake. Tentokrát jde o G1.Sniper B7 vybavený čipovou sadou Intel B150, na jehož obalu se ukazuje logo Heroes of the Storm a na desce samotné najdeme konfigurovatelné LED osvětlení.reklama
Gigabyte G1.Sniper B7 můžeme tedy považovat za levnou základní desku, i když se na náš trh ještě nedostala. Předpokládá se ale, že bude prodávána za 100 až 120 USD, takže by se měla vejít mezi několik nejlevnějších modelů s čipsetem Intel B150 Express. Ale nebudeme předbíhat.

Jedná se o model formátu ATX s dobře známým černo-zeleným barevným schematem, přičemž u levého okraje desky můžete vidět cestičku složenou z několika SMD LED, přičemž podsvícené bude také logo G1.Sniper na chladiči čipové sady. Tyto LED budeme moci ovládat pomocí softwaru ovládat a mezi dostupné funkce patří i blikání do rytmu přehrávané hudby. Pokud ale nemáte skříň s plexi v levé bočnici, těžko si takovou funkci užijete.

Deska je vybavena dvěma sloty PCI Express 3.0 x16, ale pouze první z nich je napojen na procesor a druhý má pouze čtyři linky napojené na čipovou sadu. Pak tu ještě máme dva PCI Express 3.0 x1, rovněž dva PCI a pro případný Wi-Fi modul se dá využít mPCIe 3.0 x1, přičemž na zadním panelu můžete vidět přípravu na anténní konektory. Procesor si vystačí se sedmifázovým napájením a čtyřmi sloty pamětí DDR4.

Pro připojení SSD budou ideální dva sloty M.2 (oba 32 Gb/s) a pak tu je ještě jeden SATA Express 16 Gb/s, vedle nějž deska nabídne ještě šest samostatných SATA 6 Gbps. V tomto ohledu je tedy její výbava slušná. Gigabitový Ethernet je řešen kontrolerem Intel i219V a audio Amp-Up zase kodekem s odstupem signálu od šumu 115 dBA (čili jde o starý známý Reatek ALC1150), přičemž i zde máme možnost výměny operačního zesilovače (OPAMP). Ta je ale dána jen tím, že čip není k desce připájen napevno, ale je umístěn v patici. Deska také má na zadní straně dva konektory USB 2.0 určené především pro externí zvukové karty, což znamená, že mají nezávislé a stabilní napájení s nízkým elektromagnetickým šumem. Portů USB 3.0 tu ale nemáme moc, pouze čtyři, z nichž dva jsou na zadním panelu. Výhodou je ale hlavní a záložní BIOS (Dual-UEFI BIOS).

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů