Gigabyte GA-9SISL: Mini-ITX a 5x Ethernet

Gigabyte GA-9SISL: Mini-ITX a 5x Ethernet
, , aktualita
Gigabyte odhalil serverovou základní desku, která i přes své malé rozměry dané formátem Mini-ITX nabídne celkem pět ethernetových portů. Založena je přitom na procesoru Intel Atom rodiny Avoton s nízkou spotřebou.reklama
Základní deska Gigabyte GA-9SISL je tedy speciálem, který se hodí pro vytvoření malého serveru, a to třeba i do domácnosti. Založena je na procesoru Intel Atom C2750, který patří do rodiny Avoton. Nabídne nám celkem osm procesorových jáder Silvermont typu x86-64 taktovaných na 2,4 GHz až 2,6 GHz díky Turbo Boost.

Procesor je dále vybaven dvoukanálovým řadičem podporujícím až 64 GB paměti DDR3 (ovšem v této desce má být maximem 32 GB DDR3-1600), pak má 4 MB L2 cache a také šestiportový řadič SATA AHCI/RAID skládající se ze čtyř portů 6 Gbps a dvou 3 Gbps. TDP tohoto čipu je 20 W, takže chlazení zvládne i malý chladič s ventilátorkem.

GA-9SISL si bere energii z 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru, pro paměti má připraveny čtyři sloty DIMM, pak je tu celkem šest portů SATA, z nichž dva jsou bílé, a tedy nejspíše jde o ony SATA 3 Gbps. Jediný rozšiřující slot je PCI Express 2.0 x16.

Pak tu máme také čip ASPEED AST2400, jenž nabídne své možnosti vzdálené správy a také video přes D-Sub. Kontroler Intel N354 se zase postará o čtyři z pěti nabízených konektorů RJ-45, které slouží 1Gbps Ethernetu a zbylý je 100Mbps určený pro správu. Gigabyte zatím neohlásil cenu, ovšem ta jistě nebude nejnižší, neboť samotný Atom C2750 přijde na 170 dolarů, a to prodávaný v 1000kusových sériích.

Mezi podporované OS patří následující.
  • Windows Server 2008 Enterprise R2 SP1 (x64)
  • Windows Server 2012 R2 (x64)
  • Red Hat Enterprise Linux 6.4 (x64)
  • SUSE Linux Enterprise Server 11.3 (x64)

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů