Gigabyte H81N-D2H: malá a levná deska

Gigabyte H81N-D2H: malá a levná deska
, , aktualita
Společnost Gigabyte přichází na trh s novou low-endovou základní deskou, která je určena pro procesory Haswell, Haswell Refresh i Devil's Canyon, jimž však nenabídne možnost přetaktování. Očekávat ale můžeme příznivou cenu.reklama
Gigabyte H81N-D2H je malá základní deska formátu Mini-ITX a založena je na čipové sadě Intel H81 Express a socketu LGA 1150, díky čemuž podporuje procesory Haswell, Haswell Refresh i Devil's Canyon, ale už nebude připravena pro nadcházející Broadwell.

Procesor zde bude napájen z 24pinového ATX konektoru plus 4pinového EPS, přičemž deska zajistí třífázové napájení. Vedle toho tu máme dva sloty DIMM pro paměti DDR3 a pak také jeden klasický slot PCI, takže je zřejmé, že Gigabyte H81N-D2H nám jako levný základ herního počítače neposlouží a budeme se muset spokojit s integrovaným grafickým čipem, i když grafické karty pro PCI ještě existují a prodávají se.

Pro připojení úložných zařízení tu máme po dvou portech SATA 6 Gbps a SATA 3 Gbps. Mezi zadními porty se pak nachází dva PS/2 pro klávesnici a myš, obrazové výstupy D-Sub, DVI a HDMI, po dvou portech USB 2.0 a USB 3.0, ethernetový RJ-45 a nakonec tři audio konektory. Samotná deska ještě nese headery pro rozhraní LPT a COM a využívá UEFI BIOS.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře