www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte má přetaktovanou GTX 1070 v miniprovedení

Gigabyte má přetaktovanou GTX 1070 v miniprovedení
, , aktualita
Společnost Gigabyte představila svou verzi grafické karty GeForce GTX 1070, která má malé rozměry vhodné do sestav se základní deskou formátu Mini-ITX a je také přetaktovaná. Co všechno nám nabídne?reklama
Pod označením karta pro formát Mini-ITX obvykle myslíme to, že taktová karta nepřesahuje okraj základní desky formátu Mini-ITX, a jako taková má tudíž délku do 17 cm. Zde ale bude potřeba, aby bylo k dispozici dostatek místa pro vystupující heatpipe použitého chladiče a také pochopitelně i dva sloty, jež tento chladič zabere.

Je také jasné, že tato karta rozhodně nepatří do Founder's Edition, čili že nejde o referenční verzi GeForce GTX 1070. Má zkrácené PCB, na němž sedí GPU Pascal GP104, 8 GB paměti GDDR5 a potřebné součástky zajišťující napájení. Referenční karty ale nabízí takty GPU od 1506 do 1683 MHz, zatímco Gigabyte GTX 1070 mini-ITX OC (V-N1070IXOC-8GD) dosahuje základní frekvence 1556 MHz a turba až 1746 MHz.

Použitý chladič je celkem běžný, jaký často vídáme na podobných kartách. Základ tvoří tři heatpipe, které se přímo dotýkají GPU a rozvádí teplo do hliníkových žeber, skrz které profukuje vzduch jeden 90mm ventilátor, který v klidovém režimu ani nemusí běžet, takže v takovém případě bude chlazení naprosto bezhlučné.

Karta dosahuje uvedených frekvencí v režimu OC, ale pak je tu ještě Gaming s takty 1531 až 1721 MHz. Paměti pracují v každém případě na 8008 MHz a je jich 8 GB typu GDDR5 na 256bitovém rozhraní. Mezi výstupy patří dva Dual-link DVI-D, HDMI-2.0b (max. rozlišení 4096x2160 @60 Hz) a jeden Display Port 1.4. Celkové rozměry karty jsou 169 x 131 x 37 mm, využit je jeden napájecí 8pinový konektor PCIe a poukázat můžeme na 5+1fázové napájení (standard je 4+1 fáze).

Zdroj: Hexus.net

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek