www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte nabídne BRIX se 14nm CPU Braswell

Gigabyte nabídne BRIX se 14nm CPU Braswell
, , aktualita
Společnost Gigabyte se rozhodla doplnit svou nabídku počítačů BRIX, které tvoří alternativu k modelům NUC od společnosti Intel. Jde v podstatě o stejné počítače pro uživatele, kteří moc nehledí na výkon, ale zajímají je jiné věci.reklama
Intel NUC, Gigabyte BRIX a podobné počítače mají výhodu v tichém provozu, malých rozměrech a nízké spotřebě. Nový model BRIX má přitom rozměry pouze 56 x 108 x 114 mm a provozovat jej můžeme jen tak na stole, nebo přimontovaný na zadní straně monitoru pomocí systému VESA.

Použitý procesor Intel Celeron N3000 patří do generace Braswell, takže jde o 14nm čip se dvěma procesorovými jádry Airmont. Ta jsou taktovaná na 1,04 až 2,08 GHz a podporují HyperThreading, takže dokáží najednou zpracovávat až 4 procesová vlákna. Dále tu je 1 MB L2 cache a již osmá generace integrované grafiky Intel, zde se 12 shadery. S paměťmi DDR3L-1600 dokáže Braswell komunikovat dvoukanálově.

Na samotném PC najdeme v horní části pouze vypínač a pak tu máme na bocích nabídku celkem čtyř portů USB 3.0, čtečku karet Micro SD, ethernetový RJ-45, HDMI, napájecí konektor, otvor pro zámky kensington, dva 3,5mm konektory pro audio a také analogový obrazový výstup, který nebývá u těchto PC obvyklý.

Zbytek konfigurace zahrnuje slot SO-DIMM pro až 8 GB paměti, takže na dvoukanálový přístup k pamětem můžeme bohužel zapomenout. Pro úložná zařízení tu je jeden M.2 s rozhraními SATA 6 Gbps i PCI Express 2.0 x2 a vzhledem k výšce počítače je zřejmé, že tu je i 2,5" pozice pro až 9 mm tlusté disky či SSD pro SATA.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek