www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte nabídne první GTX 970 pro Mini-ITX

Gigabyte nabídne první GTX 970 pro Mini-ITX
, , aktualita
Pokud si chcete postavit slušně výkonnou počítačovou sestavu založenou na základní desce Mini-ITX, můžete si brousit zuby na první grafickou kartu s čipem NVIDIA GeForce GTX 970, která je pro takový počítač určena. Přinese ji Gigabyte.reklama
Nová grafická karta GeForce GTX 970 pro sestavy s deskou formátu Mini-ITX dostala označení Gigabyte GV-N970IXOC-4GD. Využívá GPU s TDP 145 W, což je výrazně menší spotřeba, než jakou má GPU GeForce GTX 760, takže s implementací GTX 970 na takto krátkou kartu jistě nebyl velký problém. Jak je vidět z první fotografie, karta svým pravým okrajem nepřesahuje půdorys daný deskou Mini-ITX. Nicméně ta má rozměry 17 x 17 cm, zatímco Guru3D i Tom's Hardware shodně uvádí, že karta je pouze 12 cm dlouhá. To je samozřejmě nesmysl, protože karta takovéto délky by nedosáhla ani na konec slotu PCI Express x16.

Karta využívá dvouslotový chladič WindForce 3X s jedním velkým ventilátorem a hliníkovými žebry, do nichž rozvádí teplo grafického procesoru dvě tlusté 8mm heatpipe a jedna tenčí s průměrem 5 mm. Díky tomuto chladiči může Gigabyte provozovat GPU ne jen na základních taktech 1051 až 1178 MHz, ale dokonce na vyšších taktech 1076 MHz až 1216 MHz. O dodatečné napájení karty se postará jeden osmipinový konektor PCI Express.

Gigabyte se také podělil o nějaké teploty. Dle údajů výrobce GPU této karty pracovalo v benchmarku Metro Last Night při teplotě 62 °C, přičemž chladič referenční karty dokázal GPU chladit na 76 °C.

Co se týče obrazových rozhraní, nabídka je pestrá. Máme tu dva DVI, dokonce tři DisplayPort a pak ještě jeden HDMI. U takovéto karty bychom tedy očekávali, že bude o poznání dražší než klasické modely, ovšem Gigabyte se rozhodl menší rozměry a vyšší takty nezohlednit a kartu bude prodávat za 330 USD, což je výchozí cena pro GeForce GTX 970. Na trh má tato novinka dorazit v listopadu.

Zdroj: Guru3D, Tom's Hardware

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek