Gigabyte obrazem: SLI notebook i BRIX s GeForce

Gigabyte obrazem: SLI notebook i BRIX s GeForce
, , aktualita
Z prezentace firmy Gigabyte na Computexu jsme vybrali to nejzajímavější náčiní s ohledem na herní systémy a overclocking. Podíváme se třeba na velmi výkonný notebook se dvěma čipy v SLI nebo systém BRIX se samostatnou grafikou.reklama
Společnost Gigabyte měla pochopitelně na Computexu v Taipei jako domácí výrobce velký stánek, kde byly ukazovány především celé systémy a základní desky, grafické karty či další PC komponenty. Nicméně nyní se nebudeme věnovat již známým modelům karet nebo základních desek, ale především tomu, co ještě nebylo ukázáno a samozřejmě se podíváme i na nějakou tu zajímavost.

Značka Aorus - SLI, Quad HD a herní klávesniceV prostorách spravovaných firmou Gigabyte byl viděn také hardware její značky Aorus, pod níž se prodávají velmi dobře vybavené, ale také drahé systémy.
- klikněte pro zvětšení -


Podívejme se nejdříve na prezentovanou klávesnici, která má mechanická tlačítka a evidentně vychází z modelu Gigabyte Aivia Osmium, což je vidět především na použitých regulátorech podsvícení a zvuku, které si výrobce vypůjčil z myši. Na této klávesnici je zajímavé především to, že ve stylu starého Microsoft Sidewinder X6 je vybavena odnímatelnou a magneticky přichycenou numerickou částí, která se dá připojit i z levé strany. To tedy Gigabyte znovu objevil a nebyl sám, neboť podobnou klávesnici prezentovala také firma Tesoro.- klikněte pro zvětšení -


Pak už se můžeme podívat na nové notebooky, jako je malinký 13,9" model Aorus X3 vybavený displejem IGZO TFT s rozlišením 3200 x 1800. Ten bude krmit procesor Core i7 z čtvrté generace s až 16 GB RAM a především NVIDIA GeForce GTX 870M se 6 GB vlastní paměti GDDR5. Notebook se tedy může pochlubit slušným výkonem, a to v těle s hmotností 1,83 kg.
- klikněte pro zvětšení -


Náročnější zákazníci si pak mohou více prozkoumat mašinu Aorus X7, která je vybavena rovněž Core i7 a výkonem dvou GeForce GTX 860M zapojených v režimu SLI, jež budou schopny rozpohybovat moderní hry na třech připojených monitorech, což bylo také jasně prezentováno. Maximem jsou pak tři SSD a jeden HDD. Nicméně tento hardware jistě nebude levný a navíc jej alespoň prozatím nenajdeme v nabídkách tuzemských obchodů.
- klikněte pro zvětšení -


Dále tu máme již produkt, který je prodáván i v našich obchodech, a sice Gigabyte BRIX, jehož nejnovější verze by měla strčit do kapsy i dosud nejvýkonnější modely. Nebude totiž vybaven pouze integrovanou grafikou, ale samostatným čipem NVIDIA GeForce GTX 760, což by navíc ukazovalo na desktopovou verzi, ale to se asi ještě uvidí. Lepší černá verze pak bude mít ve výbavě procesor Core i7-4710HQ a slabší zelená pak Core i5-4200H a pak tu máme dva sloty SO-DIMM pro DDR3, jednu 2,5" pozici pro HDD a SSD a z popisku to vypadá ještě na jeden mSATA. Dále nechybí Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth, Gb Ethernet, dva mini HDMI, jeden mini DisplayPort a čtyři USB 3.0. Výkon minipočítačů ve stylu Intel NUC nám tedy utěšeně roste.


Vodou chlazená PC

- klikněte pro zvětšení -


O něčem poněkud jiném byl systém vybavený chlazením Waterforce, který je tu v podobě jakéhosi nástavného modulu na vršku skříně, v němž máme systém vodního chlazení pro trojici grafických karet s čipy NVIDIA GeForce GTX 780 Ti. Tento systém nám navíc umožní cíleně nastavit požadovanou teplotu jednotlivých GPU, a to pomocí rychlosti ventilátorů a výkonu vodních pump. To samozřejmě pouze v rozumných a dosažitelných rozmezí, což platí především pro teploty.
- klikněte pro zvětšení -


Více se o tomto systému dozvíte zde na stránkách Gigabyte. Z obrázků je také jasné, že výrobce nezapomněl ani na vodní chlazení pro samotný procesor, ale to je realizováno pomocí běžného integrovaného vodního chladiče.
- klikněte pro zvětšení -


Vedle toho Gigabyte předváděl také speciálně sestavený vodou chlazený systém laděný do červené barvy, čemuž odpovídala i barva chladicího média. Trošku morbidní vodní chlazení se zde staralo o procesor Intel Core i7-4790S instalovaný na desce Gigabyte Z97X-Gaming G1 WIFI-BK, kterou jsme nedávno měli v recenzi. Krom toho tu byly nainstalovány a také vodou chlazeny dvě grafické karty Gigabyte GV-N780OC-3GD.
- klikněte pro zvětšení -


Podobných casemodů bylo na Computexu jako obvykle k vidění několik.


Ostatní hardware

- klikněte pro zvětšení -


Na Computexu se objevila i řada skříní, respektive prototypů skříní, které byly často určeny pro malé základní desky a některé z nich nesly i vlastní zdroj. Jednou z nich je i Gigabyte Essence, která má poněkud složitě tvarovaný exteriér, ale velmi jednoduše pojatý vnitřek a z jejího zpracování bylo jasně vidět, že ještě zdaleka nejde o hotový produkt.
- klikněte pro zvětšení -


Zajímavé je na této skříni to, že můžeme veškeré komponenty nainstalovat venku na oranžový rám, který pak se vším jednoduše strčíme dovnitř. Gigabyte o tomto produktu zatím více neprozradil, takže nejsou známy technické specifikace a ani to, kdy a zda vůbec se dostane na trh.
- klikněte pro zvětšení -


A nakone se podíváme na malou zajímavost. Jde o prezentaci nové základní desky Gigabyte Z97X-SOC Force, která je určena pro přetaktování. Měla tedy kolem sebe tematicky zvolené náčiní, mezi něž patřily upravené grafické karty s posíleným napájením, termoska pro chladicí médium a také mohutný blok pro chlazení procesoru zkapalněným plynem.

Zdroj: Gigabyte - Computex

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek