Gigabyte P85-Gaming 3: herní deska pod 100 USD

Gigabyte P85-Gaming 3: herní deska pod 100 USD
, , aktualita
Pokud máte zájem o co nejlevnější herní desku s kvalitním audiem, pak se můžete podívat na zbrusu nový model Gigabyte P85-Gaming 3. Ten byl notně osekán, ale zato by měl nabídnout cenu pod 100 USD.reklama
Cena tedy nebyla ještě ohlášena, takže ona cena pod 100 USD (cca 2400 Kč) je čirá spekulace, která ovšem nebude daleko od pravdy. Za tuto částku dostaneme low-endovou herní desku, která by tak měla nabídnout kvalitní audio a socket LGA 1150 pro procesory Haswell a Haswell Refresh. Gigabyte P85-Gaming 3 bude postavena na socketu Intel B85 Express, což jejímu označení moc neodpovídá. Písmeno P je v názvu ale kvůli tomu, že tu je jen omezená nabídka obrazových rozhraní, a to konkrétně jen jeden port HDMI. V případě herní desky by to ale nemělo ani v nejmenším vadit, když se stejně počítá s využitím samostatné grafické karty.

Ovšem značně omezená je i nabídka ostatních rozhraní na zadním panelu. Ten bude poloprázdný se svým jedním PS/2 pro klávesnici, nebo myš, zmíněným HDMI, dvěma USB 3.0, čtyřmi USB 2.0, gigabitovým Ethernetem a šesti 3,5mm audio konektory (Realtek ALC892 CODEC). Další dva USB 3.0 jsou k dispozici na headeru.

Deska na sobě ještě nese čtyřfázové napájení procesoru, dva sloty PCI Express x16 (jeden 3.0 x16 a druhý 2.0 x4), dva PCI Express 2.0 x1 a dva PCI. Disky a ostatní úložná zařízení připojíme buď na čtyři bílé SATA 6 Gbps nebo na dva černé SATA 3 Gbps. PCB odpovídá formátu ATX, ale zúženému se šířkou 190 mm.

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek