www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Gigabyte předhonil Asus v prodejích desek a je první

Gigabyte předhonil Asus v prodejích desek a je první
, , aktualita
Společnosti Gigabyte se dle nejnovějších údajů o prodejích základních desek podařilo obsadit první místo mezi světovými výrobci. Ovšem nedá se říci, že by mohla být spokojena, neboť s celkovými prodeji to ani tak nevypadá dobře.reklama
Server Digitimes přinesl první informace týkající se prodejů základních desek za první letošní kvartál, který sotva skončil. Asustek byl doposud největším výrobcem základních desek, ovšem zatímco se společnosti Gigabyte podařilo na trh dodat 4,7 až 4,8 milionů kusů, v jeho případě to bude kolem 4,5 milionu. S odstupem tu pak máme společnosti MSI a ASRock, od nichž se očekává cca 1,4 až 1,6 milionů dodaných desek.
Gigabyte B85M-D3H: jedna z nejprodávanějších desek v České republice


Ovšem co se týče celkových čísel, pak žádný z výrobců desek nemůže být spokojen a může za to opět klesající poptávka po nových PC. Výsledky za první kvartál mají předznamenat celkově neuspokojivý rok 2015, v jehož průběhu mají největší výrobci desek zaznamenat výrazně menší prodeje desek a nejspíše nedosáhnou svého cíle 20 milionů kusů.

Může za to, jak jinak, slabá poptávka po nových počítačích PC, která se tedy projevila už v prvním kvartálu a tu opět způsobují tablety a chytré telefony, jež řadě uživatelů prostě stačí. Ti tak nemají potřebu kupovat nové PC. V Evropě se navíc přidala snižující se hodnota eura, k němuž má naše koruna velmi blízko, a tak i my můžeme smutně koukat na velmi silný dolar. V Číně se zase projevuje nasycení trhu, kvůli němuž se naskladněné zásoby vyprazdňují jen pomalu, což se logicky projevuje na objednávkách.

Společnosti ASRock a MSI už dle Digitimes prý přistoupily ke změnám ve své obchodní strategii. ASRock se chce více věnovat podnikovým řešením a vyvíjet produkty pro serverový IPC trh, zatímco MSI zase bude více sázet na své známé herní notebooky.

Zdroj: Digitimes

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik