Gigabyte představuje nové desky pro AMD Godavari

Gigabyte představuje nové desky pro AMD Godavari
, , aktualita
Včera AMD oficiálně uvedlo na trh nové desktopové APU s označením A10-7870K, které známe také pod kódovým názvem Godavari. Gigabyte reaguje a představuje čtyři základní desky se socketem FM2+.reklama
Gigabyte samozřejmě nic takového nemusel dělat, však i nový AMD A10-7870K bude pracovat v již dlouho dostupných deskách se socketem FM2+ a čipoovými sadami A88X, A78, A68H a A58. Je to ale vhodná příležitost, jak na trh dostat nové modely základních desek a jejich nabídku tak trošku oživit.

Firma si připravila konkrétně čtyři nové modely, a to dva ATX (F2A88X-UP4 a G1.Sniper A88X), jeden Micro ATX (F2A78M-DASH) a jeden Mini ITX (F2A88XN-WIFI). Na výběr jsou tedy různé modely pro různě velké počítače a asi nejzajímavějším kouskem je právě ten nejmenší, který je vybaven rozhraním Wi-Fi s externí anténou připojenou na klasické konektory.

Co se týče velkých ATX desek, pak jedna patří do herní série Sniper, což ukazuje svými zelenými prvky, takže slibuje také kvalitní zvuk a pozlacené konektory. Nicméně výbava není tou nejlepší, jakou mohl Gigabyte použít, na což ukazuje kodek Realtek ALC898 a neupřesněný kontroler gigabitového Ethernetu od stejné firmy. Tomu by ale pak měla odpovídat také cena.

Deska F2A78M-DASH formátu Micro ATX má ještě jednodušší výbavu. Nechlubí se žádnými kvalitními audio kondenzátory, ale zase podporuje TPM moduly a standard DASH (Desktop and mobile Architecture for System Hardware) pro vzdálenou správu systému, čili taková deska by se mohla hodit i jako základ pro levný firemní počítač.

Veškeré tyto nové desky již mají na stránkách výrobce připravenou webovou prezentaci. Stačí si je vyhledat (viz zdroj) dle použité čipové sady či označení.

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek