Gigabyte připravil Mini ITX desky s procesory Xeon D

Gigabyte připravil Mini ITX desky s procesory Xeon D
, , aktualita
Společnost Gigabyte připravila novou řadu serverových základních desek. Jde o malé modely formátu Mini ITX, které jsou již vybaveny procesory rodiny Xeon D-1500. Co nám tedy tyto ne zrovna běžné produkty nabídnou?reklama
Gigabyte připravil celkem čtyři základní desky formátu Mini ITX se Xeon D-1500, které budeme moci použít jako základ využívající běžné desktopové komponenty, což je vidět už na první pohled. Na jedné z desek vidíme slot PCI Express x16, sloty pro paměti v modulech DIMM, porty SATA a běžné napájení z ATX zdroje. Nabídka zadních portů se ale značně liší od běžných spotřebitelských základních desek.
Gigabyte MB10-DS4


Jednak je tu model MB10-DS4 vybavený čtyřjádrovým procesorem Xeon D-1521 a dále dvěma 10Gb porty LAN pro Ethernet plus dalšími dvěma gigabitovými. Paměti DDR4-2133 MHz může nést až 128 GB a nepřekvapí podpora ECC a pak tu najdeme také šest portů SATA 6 Gbps.Gigabyte MB10-DS0


Následuje deska MB10-DS3 s již osmijádrovým a 16vláknovým procesorem Xeon D-1541. Konfigurace ethernetových portů je stejná, což platí i pro paměťový systém a nabídku SATA portů. Deska MB10-DS1 má opět Xeon D-1521 a chybí jí dva 10Gb ethernetové porty. Nakonec zbývá deska MB10-DS0 opět s procesorem Intel Xeon D-1541, opět bez 10Gb portů, ale z hlediska pamětí a SATA portů je situace opět stejná. Všechny čtyři desky nabídnou možnosti pro vzdálenou správy prostřednictvím webového rozhraní IPMI 2.0 a IKVM.

Více se o těchto deskách dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře