www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte ukázal svůj výkonný BRIX Gaming UHD

Gigabyte ukázal svůj výkonný BRIX Gaming UHD
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že chystané minidesktopy Gigabyte BRIX Gaming UHD se již blíží svému dokončení a nyní už výrobce spustil jim věnované webové stránky a ukázal také nějaká videa.reklama
Série Gigabyte BRIX přímo vychází z formátu Intel NUC, takže jde většinou o opravdu malé desktopy, do nichž se ale nevejde samostatná grafika, a to ani v podobě karet MXM. Nové Gigabyte BRIX Gaming UHD už jsou o něčem jiném, ty už nabídnou desktopovou grafiku a jeden z výkonných procesorů Intel Core 6. generace.

Řada Gigabyte BRIX Gaming UHD se poprvé ukázala již na Computexu a pak také před necelým měsícem na Intel Developers Forum. Nyní už jsou tyto počítače evidentně mnohem blíže svému dokončení, o čemž svědčí množství zveřejněného materiálu včetně podrobných specifikací. Dle nich jde o počítače určené pro domácnosti, a to na pozici klasického desktopu nebo jako náhrada herní konzole. Záleží ale na každém z nás, jak takové PC využijeme. Jak je to ale s výkonem?

Nedávno se mluvilo o tom, že BRIX Gaming UHD budou ještě před příchodem na trh vylepšeny a namísto GPU ze série GTX 900 dostanou nejnovějšího zástupce GTX 1000. To ale nenastalo a přinejmenším ještě několik měsíců nenastane, takže se musíme případně spokojit s aktuální nabídkou, která zahrnuje pouze jednu jedinou možnost. Gigabyte však uvedl, že upgrade na GTX 1050 je velice reálný a ještě aby ne, když tato karta má mít ještě nižší spotřebu než aktuální GTX 950.
  • 6. generace procesorů Intel Core (model Core i7-6700HQ 2,6 GHz - 3,5 GHz)
  • samostatná NVIDIA GeForce GTX 950 (4GB GDDR5)
  • 2 x SO-DIMM DDR4 slot (2133 MHz)
  • 2 x M.2 SSD (2280) slot
  • Intel IEEE 802.11 ac, Dual Band Wi-Fi & Bluetooth 4.2 NGFF M.2, Intel Gigabit LAN
  • 2 x USB 3.1 (1x USB Type-C), 3 x USB 3.0
  • 3 x Mini DP, 1 x HDMI 2.0
  • sluchátkový a mikrofonní jack
  • rozměry 220 x 110 x 110 mm (objem 2,6 l)

Vedle toho všeho se dovnitř vejdou ještě dvě 2,5" zařízení pro SATA, takže celkově tu můžeme mít čtyři úložná zařízen a dále až 32 GB operační paměti. Výrobce uvádí, že hlučnost se bude pohybovat mezi 23 a 36 dB


Ve zveřejněném videu se také můžete podívat do útrob tohoto počítače, neboť Gigabyte v něm ukazuje, jak jej otevřít a jak do něj nainstalovat potřebné moduly RAM a úložná zařízení, k čemuž bude zapotřebí vyjmout grafickou kartu. Je tak zřejmé, že BRIX Gaming UHD budou k dispozici i jako barebone. Nepadlo však zatím ani slovo o dostupnosti nebo ceně.

Zdroj: Gigabyte


Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek