Gigabyte ukázal tři desky pro Intel Broadwell-E

Gigabyte ukázal tři desky pro Intel Broadwell-E
, , aktualita
Procesory Intel Broadwell-E jsou sice určeny pro stávající základní desky s čipsetem Intel X99, ale hned bylo zřejmé, že výrobci desek nevynechají tuto příležitost k představení nových modelů. Co si chystá takový Gigabyte?reklama
Intel Broadwell-E mají jako až desetijádrové procesory Core i7 Extreme nastoupit na trh v červnu, a tak není divu, že už se objevují informace o nových základních deskách s čipsetem Intel X99 a socketem LGA2011 v3. Majitelé procesorů Haswell-E budou moci svou sestavu vylepšit prostou výměnou procesorů, k čemuž budou potřebovat maximálně tak aktualizovat BIOS. Ovšem doba přeci jen pokročila a pro výrobce desek je tu příležitost, jak dostat na trh inovované modely s čipsetem X99.

Zájemci o vysoce výkonný desktopový procesor se mohou těšit především na model Core i7-6950X s deseti jádry, Hyperthreadingem a 25 MB L3 cache, přičemž dříve si mohli koupit maximálně 8jádrový Core i7. Pokud už pro něj nemají vhodnou základní desku, mohou si vybrat třeba do bílé a modré barvy laděný model Gigabyte GA-X99 Designare EX, nejlepší své řady. Jedná se o desku formátu Extended ATX (E-ATX) s 8+1fázovým PWM napájením, osmi sloty pro paměti DDR4, pěti PCI Express 3.0 x16 (x16/x16/x4/x16/x8) a dále dvěma sloty U.2 i SATA Express, osmi SATA 6 Gbps a jedním Ultra M.2 (32 Gb/s). Zajímavý je zde především počet linek ve slotech PCI Express. Pokud by všechny měly být aktivní, je to rozhodně nad možnosti procesoru a čipsetu, takže to pravděpodobně bude vyžadovat nějaký PLX kontroler, pokud tedy nakonec Broadwell-E nepřijdou s více linkami PCIe 3.0.
Dále tu máme model Gigabyte GA-X99 Phoenix SLI G1 s oranžovými detaily. Ten vypadá jako osekaný X99 Designare, takže má třeba o jeden PCI Express 3.0 x16 méně a jeho barevné schema vypadá na příbuznost s modely SOC Force pro přetaktování. Nicméně v označení je G1 Gaming, takže půjde o čistě herní desku, na níž ale bude přetaktování pochopitelně také možné.

Nachází se na ní dva sloty M.2, z nichž jeden je vybaven modulem s Wi-Fi a Bluetooth, pak tu je jeden U.2 a celkově deset SATA 6 Gbps.

Nakonec byla ukázána bílo-červená Gigabyte GA-X99 Ultra Gaming, což bude pravděpodobně cenově nejdostupnější řešení. Obsahuje také čtyři velké sloty PCI Express, dále dva M.2, jeden U.2 i SATA Express a osm SATA 6 Gbps.

Nová řada desek Gigabyte X99 má přijít na trh již brzy, však výrobci nemusí čekat na to, až budou nové procesory dostupné. Intel je plánuje v rámci inovované platformy HEDT (High-End DeskTop) představit 31. května na Computexu.

Zdroj: GamerNexus

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře