Gigabyte uvádí levnou Z97-HD3P

Gigabyte uvádí levnou Z97-HD3P
, , aktualita
Pokud máte zájem o levnou základní desku formátu ATX, která je vybavena čipovou sadou Intel Z97, můžete se podívat na čerstvý model Gigabyte Z97-HD3P. Co nám tedy tato novinka pro procesory Haswell nabídne?reklama
Gigabyte Z97-HD3P je tedy základním modelem se socketem LGA 1150 a čipovou sadou Intel Z97 Express a je vidět už na první pohled, že nepůjde o drahý model. Gigabyte mohl ušetřit i na jejím PCB, které má na šířku pouze 190 mm, přičemž plná šířka je 244 mm.

Tato deska tak díky použitému čipsetu nabídne i možnost přetaktování, tedy alespoň v rámci toho, co dovolí jednoduché čtyřfázové napájení. Deska samotná bude napájena z 24pinového konektoru ATX a 8pinového EPS a dále má ve výbavě čtyři sloty DIMM pro DDR3, přičemž se nezapomnělo ani na moderní rozhraní M.2 a SATA Express. Dle Gigabyte jde tedy o model patřící do segmentu entry-level, ale o tyto moderní výdobytky stejně nepřijdeme, ačkoliv je nutné SATA Express licencovat a najít reálné využití pro toto rozhraní je zatím přinejmenším problematické.

Mezi rozšiřující porty patří dva PCI Express, ale pouze jeden je verze 3.0 x16 a druhé je verze 2.0 s pouze čtyřmi linkami. Krom toho tu máme po dvou PCI Express 2.0 x1 a PCI. Portů SATA je tu celkem šest, pokud tedy počítáme i dvojici, která je jinak součástí rozhraní SATA Express. Dále je třeba zmínit obrazová rozhraní D-Sub, DVI a HDMI, audio zde využívá kodek Realtek ALC887 a slibuje kvalitní tzv. audio-grade elektrolytické kondenzátory v oddělené části desky, aby se zajistilo nízké rušení od okolních obvodů. Nezapomnělo se ani na šest rozhraní USB 3.0, z nichž čtyři jsou na zadním panelu, pro klávesnici či myš PS/2 a pak tu je také COM a LPT, ovšem pouze na headerech.

Očekávat můžeme cenu kolem 100 USD, čímž by se tato deska zařadila mezi nejlevnější modely ATX s Intel Z97, kam patří také její sestřička Gigabyte Z97P-D3 s cenou pod 2300 Kč.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře