Gigabyte uvádí první desky se socketem AM1

Gigabyte uvádí první desky se socketem AM1
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že se na trh chystá nový socket AMD AM1, který nese také označení FS1b. Nyní se začaly objevovat první desky, které jej nabízí a mezi nimi také dvojice modelů Micro-ATX od Gigabyte.reklama
AMD si pro nový socket vybralo název, který řadu uživatelů asi zmate. Však socket AM1 zní jako předchůdce modernějších AM2 a AM3 a navíc určený pro desktopové procesory. Jenomže jde o zcela nový socket a navíc určený pro APU, konkrétně tedy AMD A-Series a E-Series Kabini. Ovšem je pravda, že do něj budeme moci montovat také nové Athlony a Semprony, až přijdou na trh. Všechny desky se socketem AM1 mají mít společné to, že nevyužijí žádnou čipovou sadu, která již bude zahrnuta v samotných APU.

Ta dle specifikací není ani u nových desek Gigabyte AM1M-S2HAM1M-S2P, takže pod malými pasivy umístěnými vedle slotů PCI Express bude něco jiného. Obě desky jsou si podobné a liší se především v nabídce zadních portů. Model S2H má mezi nimi obrazové výstupy D-Sub a HDMI, kdežto S2P postrádá HDMI, ale zase má v nabídce sériový COM a dokonce i LPT. Běžní uživatelé si tedy vyberou spíše tu první desku a druhá bude připravena pro nasazení v PC, která musí spolupracovat se staršími zařízeními, třeba v obchodě nebo v podnicích.

Obě desky pak mají ve výbavě dva sloty pro DDR3 v modulech DIMM, jeden PCI Express 2.0 x16, jeden PCI Express x1 a rovněž jeden klasický PCI. Vyvedeny jsou ve formátu Micro-ATX a zákazníci mají očekávat cenu kolem 50 dolarů, tedy asi 1000 Kč. Více se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře