www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte uvádí soustavu třech vodou chlazených GTX 980

Gigabyte uvádí soustavu třech vodou chlazených GTX 980
, , aktualita
Gigabyte ohlásil GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI, což je soustava třech karet GeForce GTX 980 vybavených o kompletní systém vodního chlazení, který je určen pro umístění na počítačovou skříň.reklama
Gigabyte GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI (model: GV-N980X3WA-4GD) je tedy produkt určený pro opravdové nadšence, kteří budou schopni využít vysoký výkon třech GeForce GTX 980 zapojených v režimu SLI. Od těchto karet bychom navíc mohli očekávat schopnost pracovat na vyšší frekvenci.

Základní takty karty GeForce GTX 980 přitom jsou 1126 až 1216 MHz u jádra a 7010 MHz u pamětí, přičemž každá ze tří karet v systému Gigabyte pracuje na taktech 1228 až 1329 MHz, což je výrazný nárůst, ovšem paměti zůstávají na své výchozí frekvenci.

Mohlo by se zdát, že tento systém k uživateli přijde v podobě stavebnice, kterou si uživatel doma sám složí a naplní okruhy chladicím médiem. Ovšem tomu tak není. Gigabyte jej prezentuje jako bezúdržbový systém, který je již předem sestaven, takže z pohledu na fotografii počítače je zřejmé, že budeme muset každou z karet protáhnout skrz přední 5,25" záslepku a šachtu počítačové skříně. Na to je tedy třeba myslet a případně najít jiný otvor, kudy by šly karty dostat dovnitř, ale těch asi moc nebude.

Každá z karet má přitom svůj nezávislý okruh, takže jde v podstatě o tři samostatné vodní chladiče, každý s jedním 120mm radiátorem. To je na jednu stranu nutné, aby mohl být systém bezúdržbový a uživatel mohl kartu jednu po druhé nasoukat do skříně skrz 5,25" pozici. Na druhou stranu, pokud by byly karty zapojeny sériově do jednoho okruhu, byly by zapotřebí pouze dvě hadičky vedoucí k radiátorům třeba skrz zadní otvory a my bychom také nemuseli provozovat tři vodní pumpy, což by bylo lepší z hlediska hluku, spotřeby a nebezpečí poruch.

Hlavní modul sedící na skříni je také vybaven displejem, jenž ukazuje otáčky ventilátorů, teplotu chladicího média v každém okruhu a sleduje práci vodních pump. Součástí produktu je také designový SLI můstek, svislý nosník sloužící k zajištění karet, aby se neohýbaly a samozřejmě také speciální panel pro 5,25" záslepku, skrz nějž povedeme hadičky chlazení i nějaké ty kabely.

Gigabyte neohlásil cenu ani dostupnost, ale v případě ceny je snad lepší zůstat v nevědomosti.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek