Gigabyte uvádí výkonné X99-SOC Champion pro Haswell-E

Gigabyte uvádí výkonné X99-SOC Champion pro Haswell-E
, , aktualita
Společnost Gigabyte Technology si na jaro přichystala tři nové základní desky určené pro výkonné procesory Intel Haswell-E, které patří do série X99-SOC Champion, tedy po bok již známé stejnojmenné desky.reklama
Základní deska Gigabyte X99-SOC Champion byla představena již na začátku tohoto roku a stala se základem pro sérii X99-SOC Champion, do níž se nyní řadí tři další modely. Konkrétně to jsou modely X99-Gaming 5P, X99-UD4P, X99-UD3P. Původní model této série zatím stihl získat více než 30 nejlepších výsledků v přetaktování včetně deseti světových rekordů

X99 Champion Series nabízí možnost provozovat paměti DDR4 na vysokých frekvencích, a to v souladu s paměťovými profily až na 3200 MHz a u desky X99-SOC Champion až na 3400 MHz. To se týká například pamětí Corsair Limited Edition Orange Dominator Platinum, který je k dispozici i jako 16GB sada pro frekvenci 3400 MHz při časování CL16. GIGABYTE X99 Champion také podporuje paměti RDIMM, čili Registered DIMM, což umožní využití až 16GB modulů.

Vedle toho tu máme známé technologie jako Amp-Up Audio, síťové řešení Killer E2200, popřípadě gigabitový Ethernet od Intelu a samozřejmě také různé technologie skryté pod Gigabyte Ultra Durable. O napájení se postarají MOSFETy od International Rectifier (IR), a to 3. generace PowIRstage a 4. generace digitálních PWM kontrolerů. Dále Gigabyte mluví o kvalitních cívkách, a to "Server Level Chokes" a kondenzátorech Black Solid s vysokou výdrží. Důležité součásti, jako je procesorový socket (resp. jeho piny) jsou pozlaceny, a to 30mikronovou vrstvou, což platí i pro hlavní sloty PCI Express a DIMM sloty.

Co se týče zvuku, Amp Up Audio využívá audio procesor Creative Sound Core3D se softwarem Creative SBX Pro Studio Audio Suite a jako kodek pak Realtek ALC1150 se 115dB odstupem signálu od šumu (DAC) a 104dB (ADC). Více informací o nových deskách zjistíte na příslušné micro site (viz zdroj).

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek