www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte vede ve spolehlivosti desek, MSI zase u grafik

Gigabyte vede ve spolehlivosti desek, MSI zase u grafik
, , aktualita
To alespoň dle grafů založených na statistikách serveru Hardware.fr, který použil informace od nejmenovaného velkého francouzského prodejce hardwaru. Podívejme se tedy, co tyto údaje říkají.reklama
Informace serveru Hardware.fr již použil Gigabyte na svém blogu Gigabyte Tech Daily, kde se pochlubil, že jeho základní desky mají nejnižší procento RMA (return merchandise authorization). To značí vrácení zboží v rámci záruky k opravě, výměně nebo vrácení peněz. Hardware.fr však udávají, že ne všechny takto vrácené produkty jsou vadné a některé jsou prostě po dohodě s technikem vráceny třeba proto, že uživateli nevyhovují. Statistiky jsou také založeny na údajích, které berou v potaz pouze ty značky, jejichž zboží se prodalo alespoň v počtu 500 kusů a jednotlivé produkty se musely prodat v počtu alespoň jednoho sta, aby se do tabulek dostaly.

Veškeré údaje najdete zde, přičemž nejde pouze o základní desky či grafické karty, ale také o moduly operačních pamětí, pevné disky, napájecí zdroje či SSD. Co se týče základních desek, byly zveřejněny celkem čtyři údaje za čtyři časová období, přičemž ve všech případech vedla společnost Gigabyte, i když často jen velmi těsně s odstupem pár desítek procent. Otázkou tedy je, zda nás něco takového vůbec může motivovat k tomu, abychom preferovali vítěznou značku, když jsou rozdíly takto malé.

Něco podobného platí i v případě grafických karet, kde zase vede společnost MSI (Facebook), ale také jen s malým odstupem. Však první pětice se dle zveřejněných údajů vejde do rozsahu jednoho procenta.

Co se týče dalších komponent, pak mezi SSD má mít nejspolehlivější produkty Samsung, mezi napájecími zdroji zase FSP Group (Fortron) a v Německu velmi populární be quiet!. Nejspolehlivější RAM dle Hardware.fr vyrábí Kingston a mezi zbývajícími výrobci pevných disků vede Seagate.

Zdroj: Hardware.fr

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek