Gigabyte X170-Extreme ECC: Xeony stylově

Gigabyte X170-Extreme ECC: Xeony stylově
, , aktualita
Gigabyte si připravil novou výkonnou základní desku s označením X170-Extreme ECC. Z jejího označení bychom usuzovali, že jde o model s čipsetem Intel Z170, ale tak to není. Vybavena je čipsetem Intel C236, takže je určena pro moderní Xeony.reklama
Procesory Intel Xeon E3-1200 V5 jsou sice určeny do socketu LGA 1151, který využívají i normální desktopové Core "Skylake" , jenomže s čipsety Intel 100 Series jako je Z170 pracovat nemohou. Proto je deska Gigabyte X170-Extreme ECC vybavena čipovou sadou Intel C236, což ji pasuje na základ pro pracovní stanice. Není sice důvod, proč bychom ji nemohli využít také jako základ pro herní počítač, ostatně některé desky pro Xeony (ASUS E3 Pro Gaming V5) s tím přímo počítají. Ovšem cena takového řešení dokáže případné zájemce rychle odradit.

X170-Extreme ECC je vybavena čtyřmi paměťovými sloty pro moduly s DDR4 a jak už z jejího názvu vyplývá, podporuje u nich korekci chyb ECC. Její socket zásobuje energií 11fázový systém napájení posílený 8pinovým EPS konektorem a krom procesorů Xeon do něj můžeme nainstalovat také řadové Skylake. Mezi rozšiřující porty patří tři oplechované PCI Express 3.0 x16. Dva jsou napojeny na procesorový socket (x16/- nebo x8/x8) a jeden na čipset, takže jako obvykle využívá čtyři linky. Tři ostatní sloty jsou typu PCI Express 3.0 x1.

Samozřejmostí je zde Turbo B-Clock, externí generátor taktů pro BClk a pak nás potěší také intelovský kontroler pro USB 3.1, což bude nejspíše známý Alpine Ridge. Ten je napojen na čipset dalšími čtyřmi linkami PCI Express 3.0, což opravdu zajistí propustnost až 10 Gb/s na obou. A jako obvykle je jeden USB 3.1 typu A a druhý typu C, který podporuje ještě Thunderbolt 3 a DisplayPort 1.2. Pak tu ještě máme čtyři USB 3.0 napojené na čipset a další obsluhované čipem od Renesas.

SSD můžeme napojit buď jako M.2 karty do dvou 32Gb/s slotů, vedle nichž tu jsou ještě čtyři SATA Express 16 Gb/s, jež se dělí na celkem osm SATA 6 Gb/s. Dva ethernetové konektory obsluhuje kontroler Intel I219-V a pak herní Killer E2400 a audio je založeno na gigabajtím nejlepším řešení, které využívá Creative SoundCore 3D, operační zesilovač TI Burr Brown OPA2134 a kondenzátory Nichicon Muse. U takovéto desky je také povinnost mít dva BIOSy v systému Dual-UEFI BIOS.

O ceně a dostupnosti jsme se zatím nedozvěděli nic. Vedle této desky ale přichází na trh ještě levnější modely označené X150-PRO ECC a X150M-PRO ECC, které jsou již dostupné od cca 2800 Kč s daní. X170-Extreme ECC ale bude bezesporu výrazně dražší.

Zdroj: Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik