Gigabyte X99 Gaming G1: herní deska pro Haswell-E

Gigabyte X99 Gaming G1: herní deska pro Haswell-E
, , aktualita
Již v září přijdou na trh nové procesory Intel "Haswell-E", které vytvoří novou skupinu nejvýkonnějších desktopových modelů. Výrobci desek se tedy už připravují a Gigabyte si přichystal i herní model.reklama
V polovině září by tedy měly dorazit procesory Core i7 Extreme 5820K, 5930K a 5960K, jež všechny nabídnou odemčený násobič a vysoký výkon šesti až osmi jader s podporou Hyperthreadingu. Nejlepší z nich, model 5960K, bude svých 8 jader provozovat na 3 až 3,3 GHz a dále bude obsahovat 20 MB L3 cache a čtyřkanálový řadič pro paměti DDR4-2133 MHz. To vše s maximální spotřebou 140 W, do čehož se ale v těchto případech nepočítá grafický čip, protože ten procesory Haswell-E nemají.
- klikněte pro zvětšení -


Haswell-E jsou sice určeny pro již tři roky starý socket LGA 2011, ovšem přesněji LGA 2011-3, a vyžadují tedy novou čipovou sadu Intel X99 a nové základní desky. Mezi ty tedy spadá i Gigabyte X99 Gaming G1 určená jako základ herních sestav. Pro napájení desky a jejich komponent se využije standardní sestava 24pinového konektoru ATX a 8pinového EPS, přičemž pro procesor je připraveno osm fází.

Procesorový socket je zde napojen na osm paměťových slotů pro DDR4, které budou osazeny z obou stran a pojmou až 64 GB paměti. Dále tu máme čtyři sloty PCI Express 3.0 x16 vedle třech slotů PCI Express 2.0 x1 a pro připojení úložných zařízení budeme moci využít moderní rozhraní SATA Express nebo M.2, a to vedle celkových deseti SATA 6 Gbps.

Do výbavy desky patří i slušná nadílka rozhraní, a to gigabitový Ethernet řešený čipem Qualcomm Killer E2200, dále Wi-Fi 802.11ac a také Bluetooth 4.0. Audio si vezme na starost obvyklý Sound Core3D a stejně jako u jiných herních modelů Gigabyte tu máme kvalitní audio kondenzátory, oddělené obvody od ostatních částí desky a vyměnitelné operační zesilovače.

Zdroj: Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře