Gigabyte X99-SOC Force: výkon a široká výbava

Gigabyte X99-SOC Force: výkon a široká výbava
, , aktualita
Na světlo světa se dostala produktová fotografie základní desky Gigabyte X99-SOC Force, která vybavena čipovou sadou Intel X99 nabídne svůj socket pro zbrusu nové procesory Haswell-E od Intelu.reklama
Gigabyte X99-SOC Force bude bezpochyby jednou z nejlépe vybavených desek tohoto výrobce, a to proto, že jde o součást rodiny Super Overclock, která je navíc určena pro ty nejvýkonnější desktopové procesory od Intelu, Haswell-E. Ty ale musí teprve přijít na trh, což se má stát v polovině září. Zatím se můžeme zaměřit na samotnou desku, která přichází s černým PCB a oranžovými detaily.

Nová deska má být tedy jako správná SOC vhodná k pokusům o přetaktování, takže jedním z předpokladů je kvalitní napájení. To zajistí samozřejmě zdroj, z nějž se využije krom 24pinového ATX a 8pinového EPS také konektory SATA Power. Napájecí systém desky nabídne 8+2+2 fáze VRM pro procesor a paměti. Jinak tu budou ale také tlačítka určená pro nastavení taktu a napětí a rovněž vývody, na nichž budeme moci pomocí multimetru měřit aktuální napětí jednotlivých částí procesoru a také pamětí.

Není překvapením, že socket LGA2011-3 je napojen na celkem osm slotů pro paměti DDR4-2133, přičemž ty by měly pojmout maximálně 128 GB paměti, i když o tom se zpráva nezmiňuje. Dále tu jsou čtyři sloty PCI Express 3.0 x16, mezi něž se může rozdělit celkem 40 linek tohoto rozhraní, které najdeme u procesorů Haswell-E. Tedy až na model Core i7-5820K, který jich nabídne jen 28. Krom čtyř dlouhých slotů tu jsou také tři černé PCI Expres 2.0 x1.

Deska také nabídne UEFI Dual-BIOS, slot M.2 s propustností 20 Gbps (PCI Express 2.0 x4), jedno rozhraní SATA Express (10 Gbps) a pak deset standardních SATA 6 Gbps. Samozřejmostí je i vylepšené audio, zde v podobě Gigabyte AmpUP s vyměnitelnými operačními zesilovači, Ethernet si vezme na starost řešení od Intelu a USB 3.0 snad už ani není třeba zmiňovat.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek