Gigabyte Z170X-SOC Force LN2: nový supertaktovací speciál

Gigabyte Z170X-SOC Force LN2: nový supertaktovací speciál
, , aktualita
Především pro lámání rekordů je stvořena nová deska Gigabyte Z170X-SOC Force LN2, která by měla být již brzy vypuštěna na trh. Určena bude pro procesory Skylake, jež bude napájet svými 22 fázemi.reklama
Ostatně 22 fází má také nedávno testovaná Gigabyte Z170X-Gaming G1, ovšem ta chce nabídnout především širokou výbavu, zatímco Z170X-SOC Force LN2 je určena pro přetaktování, a to nejlépe s využitím tekutého dusíku, který se dostal i do označení desky. Taktovat se na ní budou nejen procesory Skylake, ale také paměti DDR4. Respektive se už taktují, neboť desku si již mohl vyzkoušet profesionální overclocker HiCookie, který předvedl její potenciál taktovat paměti DDR4.

Využil k tomu již tak dost vysoko taktované moduly DDR4 4400 MHz od firmy G.Skill, které vyhnal na 4544 MHz v dvoukanálovém zapojení s využitím v té době ještě inženýrského vzorku procesoru Core i7-6700K. Nešlo o rekord, ale o hodnotu mu velice blízkou. Paměť přitom pracovala na svých 4,54 GHz při napětí 1,35 V a přitom prošla MemTestem.
"taktovací desktop" dle HiCookie - klikněte pro zvětšení -


Deska Z170X-SOC Force LN2 se řadí mezi modely formátu E-ATX, čili nebude kompatibilní s řadou počítačových skříní typu Middle Tower. V její výbavě jsou čtyři sloty PCI Express 3.0 x16, dále tři výkonné M.2 pro SSD s propustností až 32 Gb/s, čtyři SATA Express, osmikanálové audio, atd. Nejde ale zrovna o desku, kterou bychom měli chtít jako základ běžné sestavy (i vzhledek očekávané vysoké ceně), ale na druhou stranu nám nic nebrání v takovém použití. Gigabyte jako obvykle doufá, že mu takováto deska zajistí pozornost díky taktovacím rekordům, o které se jeho O/C tým obvykle pokouší na různých veletrzích. Uvidíme tedy, kam až se podaří posunout takt procesoru Intel Core i7-6700K a pamětí DDR4.

Zdroj: KitGuru

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek