Gigabyte Z87X-UD7 TH: první deska s Thunderbolt 2

Gigabyte Z87X-UD7 TH: první deska s Thunderbolt 2
, , aktualita
Společnost Gigabyte se pochlubila svou nejnovější základní deskou Z87X-UD7 TH, která má být jako první vybavena řadičem Falcon Ridge. To znamená, že nabídne rozhraní Thunderbolt 2 s propustností 20 Gb/s, a to rovnou se dvěma porty.reklama
Gigabyte Z87X-UD7 TH tak přichází na trh jako velmi dobře vybavená základní deska. Založena je na čipové sadě Intel Z87, a tedy socketu LGA 1150 pro procesory Haswell. Její řadič Falcon Ridge, který byl Intelem ohlášen již letos na jaře, je jejím hlavním trumfem. Díky dvěma portům Thunderbolt 2 nám nabídne vysokou propustnost, a to až 20 Gb/s na kanál, zatímco předchozí verze měla poloviční propustnost. Takový průvan dat bude stačit i na připojení displeje s rozlišením 4K (maximálně však s 20 FPS), což bude možné díky podpoře rozhraní DisplayPort 1.2. Krom toho lze za jedním portem řetězit až 12 zařízení nebo na něj připojit tři monitory najednou.

Co se týče dalších vlastností, pak tato deska nabídne až čtyřcestné SLI nebo CrossFireX, dále 16fázové VRM napájení (nejspíše osmifázové s tzv. doublerem) a samozřejmostí jsou funkce pro přetaktování skryté v aktualizovaném Gigabyte UEFI DualBIOS s režimem Dashboard, který nám podá všemožné informace o základní desce a připojených komponentách (takty, napětí, teploty, atd.). Pro nastavení systému pak může posloužit program EasyTune pro Windows.

Komponenty a design řadí tuto desku do série Ultra Durable 5 Plus, takže bychom se měli dočkat stejných či velmi podobných komponent jako u recenzované Gigabyte Z87X-UD5H. Na fotografii zobrazená karta pro PCI Express x1 přinese rozhraní Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0. Ethernetové řešení je zde založeno na čipu firmy Intel.
Dále tu máme také devět konektorů pro ventilátory, jež budeme moci ovládat pomocí EasyTune, On/Off Charge 2 umožní nabíjet zařízení přes USB i z vypnutého počítače, zvuk je vybaven sluchátkovým zesilovačem, jenž ustojí impedanci až 600 ohmů a samozřejmostí je ochrana pro USB porty a LAN pomocí ochranného filtru proti přepětí.

Veškeré informace mají být k dispozici na stránkách Gigabyte (viz zdroj). Co se týče ceny, ta začíná na cca 13000 Kč, čemuž se vzhledem k výbavě ani nemůžeme moc divit.

Zdroj: TZ Gigabyte

Gigabyte GA-Z87X-UD7 TH
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře