Gigabyte Z97X-SOC FORCE LN2: přeborník v taktování

Gigabyte Z97X-SOC FORCE LN2: přeborník v taktování
, , aktualita
Společnost Gigabyte se pochlubila, že její nová základní deska Z97X-SOC FORCE LN2 ovládla veletrh Computex 2014, respektive tamní pokusy o přetaktování. Však se také jedná o speciální desku, která je pro to určena.reklama
Gigabyte Z97X-SOC FORCE LN2 byla oficiálně představena právě minulý týden na Computexu 2014 a ihned byla vyslána mezi přítomné overclockery, kteří se snažili s její pomocí překonat dosavadní rekordy.

Nejedná se o desku, kterou si zákazníci budou vybírat pro své běžné sestavy, na což ukazuje jednak její výbava, ale také to, že do maloobchodního prodeje se dostane jen několik kusů, což tedy platí alespoň pro náš trh. Pokud ji tedy chcete, nepromeškejte příležitost. Co se týče oné výbavy, pak tu máme dva dobře přístupné přední USB porty umístěné vedle SATA portů, rámeček pro přidržení karet s deskou položenou jen tak na stole a pak tu je několik tlačítek, přepínačů a také vývodů pro přesné měření napětí v procesoru a pamětech. Jde prostě o speciální desku určenou pro taktovací pokusy.

GIGABYTE Z97X-SOC FORCE LN2 také nabídne pouze dva sloty DIMM pro paměti DDR3, které byly posunuty blíže k procesorovému socketu, což slibuje dosažení velmi dobrého výkonu pamětí. Na druhou stranu musely být vynechány montážní otvory pro procesorový chladič, takže na ni žádný klasický nenamontujeme.

Hned na konferenci 2. června dosáhli overclockeři HiCookie, Sofos1990 a Dino22 nového rekordu v přetaktování pamětí. Moduly Kingston HyperX Predator memory (XMP 2933MHz) dokázali rozběhnout na 4,5 GHz, čímž překonali téměř rok starý rekord o 100 MHz. Později v témže týdnu dokázal stejný tým dosáhnout frekvence 4,56 GHz.

Následně byla tato deska využita i v dalších pokusech týmů firem Intel, Kingston či G.SKILL. O pokusech o přetaktování se můžete více dočíst na portálu HWbot, kde o nich píše Sofos1990.

Zdroj: TZ Gigabyte

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik