www.svethardware.cz
>
>
>

GOG Connect: hry z knihovny Steamu zdarma bez DRM

GOG Connect: hry z knihovny Steamu zdarma bez DRM
, , aktualita
GOG Connect je nová služba této digitální distribuční platformy počítačových her, která je zaměřena na uživatele Steamu. Určena je pro "nastartování" naší knihovny na GOGu, a to s pomocí her, které již vlastníme na Steamu.reklama
Služba tak funguje jednoduše. Pokud máte účet na Steamu se zakoupenými hrami, pak si můžete založit účet na službě GOG a hry, u nichž je to umožněno, vám ta zpřístupní také, zdarma a především bez digitální ochrany (DRM). Přirozeně se to tak netýká titulů, jejichž tvůrci si je pečlivě hlídají, takže na GOGu nenajdete třeba nový Doom s ochranou Denuvo, kterou se ještě nepodařilo prolomit. Zato by ale mohl být brzy k dispozici třeba Witcher 3.

GOG tak chce nalákat především nové uživatele, kteří si mohou zdarma zajistit již vlastněné tituly bez otravných ochran a zjistit, co jim to přinese. Společnost ale neříká, zda se to bude týkat veškerých titulů, jež jsou k dispozici na obou platformách a samotná zpráva mluví o některých hrách ze Steamu.

Zařínající program GOG Connect má aktuálně v seznamu 22 her, které vidíte na screenshotu (nebo na stránkách GOG Connect) a je zřejmé, že to zrovna nejsou nejnovější AAA pecky. GOG si totiž pro to musel zajistit podporu svých partnerů, jako jsou Deep Silver nebo Harebrained Schemes, jež musel přesvědčit, že neztratí nic na tom, když uživatel Steamu s již zakoupenou hrou dostane možnost tu samou hrát i bez DRM. Uvidíme, jaké další vývojáře firma přesvědčí.

Povšimněte si také, že tato nabídka je časově omezená a aktuálně bude platit dalších 5 dní. Tento časový limit ale máme na zařazení her do knihovny a poté už je budeme vlastnit stejně jako ty, které jsme si zakoupili. Limitem je také jeden účet Steamu na jeden účet GOGu a jde o trvalé a nezměnitelné spojení.

Zdroj: GOG Connect
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře